×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

VM nākamgad prasa papildu finansējumu 71 miljona eiro apmērā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministrija (VM) iesniegusi valdībā pieprasījumu papildu finansējumam veselības aprūpei nākamajā gadā 71 miljona eiro apmērā, žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Ingrīda Circene (V).

Circene sacīja, ka galvenā prioritāte ir samazināt nevienlīdzību pakalpojumu pieejamībā, jo Latvijā salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm ir vislielākais pacientu līdzmaksājumu apmērs.

Finansējums VM nepieciešams, lai nākamgad samazinātu pacientu iemaksas stacionārā no 13,5 eiro uz 7,11 eiro, sacīja Circene. Tāpat līdzekļi vajadzīgi, lai palielinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pensijas vecuma iedzīvotājiem, proti, no budžeta līdzekļiem varētu kompensēt pacienta iemaksu pie ģimenes ārstiem un pensionāriem nebūtu jāmaksā.

Tāpat līdzekļi nepieciešami, lai “atgrieztos pirmskrīzes situācijā” un palielinātu finansējumu kompensējamiem medikamentiem. Circene uzsvēra, ka arī mediķu algām jābūt pirmskrīzes līmenī.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pastāstīja, ka pašlaik valdība vēl nav sākusi nākamā gada budžeta izskatīšanu, bet tuvākajās nedēļās valdība sāks pirmās diskusijas par šo jautājumu. Straujuma arī norādīja, ka viņai “uz galda ir kaudzīte pieprasījumu” no dažādām ministrijām, piemēram, VM, tāpat līdzekļi nepieciešami skolotāju atalgojumam, iekšlietu sistēmai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā ir atkal viena ganiņa caurā cepure, kur velnam pēc līguma nauda jāber… Lai likvidē visādas valdes un tad naudas vairāk un cik atkal šos miljonus menenedžēs un cik % nozudīs tālēs zilajās? Negrib nozari kārtot, bet princips tikai dod!

  2. Cik var medicīnai dot? Bija ministrs Bērziņš,arī prasīja naudu.Saņēma ministrija,pēc tam ministrs pazuda.Tā taču ir bedre,kuru neviens nepārbauda,kur paliek nauda.Slimnīcās zog kas prot.Preiļu slimnīcā nospēra vairāk kā 300tūkst. latu,it kā vainīga grāmatvede. Saņēma 3 gadus atpūtas no darba. Drīz jābūt mājā ,jo labi uzvedās un no darba vietas esot labas atsauksmes.Vot tā tā naudiņa izčūkst varas gaiteņos.Laikam Rīgā ,Uzvaras laukuma vietā(pārdaugavā) jāceļ savs Latvijas “Maidāns”.Es par.

Draugiem Facebook Twitter Google+