×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Zirgu rinda uz robežas

Foto no Jātnieku federācijas arhīvaFoto no Jātnieku federācijas arhīva

Zirgu furgonu sastrēgums Terehovas robežpunktā vienam no Latvijas spēcīgākajiem jātniekiem Dainim Ozolam liedzis dalību Nācijas kausa izcīņā. Pēc vairāku stundu nīkšanas Latvijas robežkontroles punktā viņa ķēve Lagūna satrakojusies un sevi tā savainojusi, ka par piedalīšanos Pasaules kausa posma sacensībās jāšanā šķēršļu pārvarēšanā, kas no 28. jūnija līdz 1. jūlijam notiek Rīgā sporta centrā “Kleisti”, bija jāaizmirst.


D. Ozols sacensībās startēs ar citu zirgu, taču noskaņojumu pirms sacensībām sportists vērtē kā sliktu, jo Lagūna ir viņa labākais zirgs, kurš spēj startēt maršrutos ar šķēršļu augstumu 1,60 cm. Vēl nesen starptautiskās sacensībās Maskavā sportists ar Lagūnu pārvarēja pat 1,90 cm augstumu.

Iemesls ilgajai gaidīšanai Terehovas Robežpunktā bijis lielais zirgu pieplūdums uz sacensībām. Kā stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) robežkontroles departamenta direktora vietniece veterinārās robežkontroles jomā Iveta Zemniece, 18. jūnijā, kad zirgi vesti uz sacensībām Latvijā, īsā laikā robežpunktā ieradušies seši automobiļi ar furgoniem. Tajos atradās divdesmit sporta zirgu. “Pirms Daiņa Ozola trīs zirgiem rindā jau gaidīja Andis Vārna un lietuviešu sportists ar desmit zirgiem,” skaidro I. Zemniece. PVD inspektors katra zirga pārbaudei velta apmēram 15 minūtes.

Nāciju kausa izcīņa komandām kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas notiek pirmo reizi. Viens no galvenajiem sacensību organizatoriem Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) prezidents Agris Blaus stāsta, ka pēdējo reizi Latvijā šīs sacensības notikušas pagājušā gadsimta 30. gados. Viņš atzīst, ka spēcīgu zirgu izstāšanās no ierindas Latvijas komandai ir zaudējums, taču uzsver: “Cerības ir vienmēr, un Latvijas sportisti starptautiskā līmenī izskatās ļoti labi.” Nāciju kausa izcīņā Latvijas komandā startēs A. Vārna, Guntars Siliņš, Sergejs Šakurovs un Kristaps Neretnieks, ja viņa zirgu veterinārajā pārbaudē atzīs par atbilstošu.

Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā šogad svin divdesmito jubileju. Turnīram Starptautiskā jātnieku federācija pirmo reizi piešķīrusi trīs zvaigžņu statusu, kas nozīmē plašāku dalībvalstu pārstāvniecību, vērienīgāku sacensību pro­grammu, sarežģītākus maršrutus, kā arī krietni lielāku balvu fondu, kas šogad kopā būs 130 000 eiro. Turnīrā piedalās vairāk nekā 60 sportisti un 160 zirgi no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Polijas, Īrijas, Baltkrievijas, Krievijas. Vai jubilejas gads Latvijas sportistiem būs veiksmīgs, rādīs sacensību rezultāti ar kulmināciju svētdien, 1. jūlijā, “Grand Prix” maršrutā.

A. Blaus pauž gandarījumu, ka LJF šajos ekonomiski grūtajos laikos izdevies sarīkot augsta līmeņa sacensības ar spēcīgu komandu piedalīšanos. Sacensību rīkotāji parūpējušies arī par plašu izklaides programmu – maršrutu starplaikos notiks figurālās jāšanas priekšnesumi, paraugdemonstrējumi iejādē, poniju jāšanā, pajūgu braukšanā, kā arī būs iespēja vizināties ar zirgiem un ponijiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+