×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija izsaka nosodījumu Ploriņam par neierašanos uz sēdi

Foto: LETAFoto: LETA

Armands Ploriņš

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija šodien izteica nosodījumu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājam Armandam Ploriņam par neierašanos uz komisijas sēdi.

Deputāti Artuss Kaimiņš (LRA) un Zenta Tretjaka (S) norādīja, ka Ploriņš iepriekš publiski solījis ierasties uz komisijas sēdi, kuras darba kārtībā ir jautājums par NMPD kapacitāti nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību ārkārtas situācijās un katastrofās.
Sēdē tika pieļauta iespēja, ka par Ploriņam izteikto nosodījumu varētu informēt gan Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V), gan veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS).

Kaimiņš sacīja, ka komisija var izmantot tiesības prasīt Ploriņa atvešanu uz sēdi ar varu. Taču attiecīgais priekšlikums neguva atbalstu.
Tikmēr NMPD pārstāvji klātesošajiem skaidroja, ka Ploriņš atrodas Jelgavā, jo radusies ārkārtas situācija ar nekvalitatīvu medicīnisko inventāru.

Ziņojumu NMPD vārdā šodien komisijas sēdē sniedza direktora vietniece Renāte Pupele.

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija izveidota, lai vērtētu Latvijas valsts rīcību pēc traģēdijas. Tiek vērtētas valsts darbības traģēdijas seku novēršanā, kā arī darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu nelaimju atkārtošanos.

2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+