Ābrama: Banku peļņas pieaugums nav radies konkurences vai banku stratēģijas rezultātā 14

“Visa šī EURIBOR procentu celšana ir, kā to Eiropas Centrālā banka pamato, lai inflāciju mazinātu, redzam, ka Latvijā tas nedarbojas,” TV24 raidījumā “Naudas cena” atzīst Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vide un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja (P) Skaidrīte Ābrama.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

“Ir 2023. gada oktobris un mēs joprojām domājam, ko darīt,” Ābrama norāda, ka jau 2022.gadā Eiropas Komisija nāca ar redzējumu, ka ir iespējams iekasēt virspeļņas nodokli. Ābramas kundze neslēpj, ka ir virspeļņas nodokļa piekritēja un uzskata, ka Latvija ārkārtīgi cieš no EURIBOR likmju celšanas.

S.Ābrama neuzskata, ka valsts iespējamās darbības varētu tikt uzskatītas par iejaukšanos brīvajā tirgū. “Bankas pirmajā pusgadā saņēmušas 2,5 reizes lielāku peļņu nekā iepriekšējā periodā salīdzinoši, tas ir milzīgs peļņas procents. Valstij ir tiesības uz noteiktu laiku, kamēr EURIBOR sadārdzina mājsaimniecību kredītus, iekasēt nodokli. Tas tiek darīts padsmit valstīs, tai skaitā Lietuvā un ziemeļvalstīs,” uzskata Ābrama, norādot, ka to nevar uzskatīt kā kaut ko nelikumīgu vai netaisnīgu. Tiesvedības risks ir iespējams, bet tajās valstīs, kur tāda uzsākta viss noritējis pozitīvi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.