Zvērināts advokāts: Grozīt Krimināllikumu ir mūsu Saeimas hobijs. Tas tiek darīts četras reizes gadā 21

“Mans pamatvirziens ir krimināltiesības un, piemēram, pasniedzot studentiem, vienkārši arī pasaku – grozīt Kriminālprocesa likumu un Krimināllikumu ir mūsu Saeimas hobijs,” TV24 diskusiju raidījumā “Preses klubs” saka zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks. “Tas tiek darīts četras reizes gadā, pilnīgi bezjēdzīgi, pilnīgi bezsakarīgi. Uzvārds šim hobijam ir Judins, kurš četras reizes gadā mums groza krimināllikumu,” nosaka viņš.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

Kā piemēru Zvejsalnieks min krimināllietu par 200 gramiem pašdarināta alkohola.

“Šādiem te situatīviem, nekonstruktīviem grozījumiem manā jomā diemžēl brīžiem ir grūti izsekot līdzi. Esmu spiests ņemt un lasīt, ko tad atkal ir sagrozījuši. Tas notiek ar regularitāti četrreiz gadā, kādreiz trīsreiz, kādreiz četrreiz. Bet daudzos likumos diemžēl tas tā ir – tiek grozīts, grozīts. Un šādi brīnumi nav tikai manā jomā. Protams, ir, kur tas ir objektīvāk, kur tie ir nepieciešami. Nav jau tā, ka likums ir akmenī iecirsts un to nevar grozīt, bet kaut kādai konsekvencei ir jābūt,” uzsver advokāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums ir tā nelaime. Ja lasām Satversmi, tad tā ir lakoniska. Tajā ir iedoti vispārēji principi. Arī tas pats Krimināllikums kādreiz bija lakonisks un tiesību piemērotājiem tas bija jāinterpretē, jāpiemēro. Mēs atkal kaut kādā brīdī esam sākuši uz likumu instrukciju, kur mēs likumā mēģinām aprakstīt katru iespējamo dzīves gadījumu. Un, ja runā par manu jomu, tad dažkārt liekas, ka likumdevējs vienīgo problēmas risinājumu redz kādu sodīt,” turpina viņš.

Vairāk skaties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.