Zvejsalnieks: Apziņošanas sistēma un regulārā trauksmes sirēnu pārbaude stipri izskatās pēc formālisma 22

Šobrīd apziņošanas sistēma un šī regulārā trauksmes sirēnu pārbaude izskatās stipri pēc formālisma. Pie tam sirēnas dzird tikai pilsētās, turklāt arī visai nosacīti. Ja balstām apziņošanu tikai uz sirēnām, tad ar to ir jūtami par maz. Kas notiek ar lauku rajoniem? Vispār nav saprotams, tur sirēnu vienkārši fiziski nav. Šādu viedokli par sistēmu TV24 raidījumā “Preses klubs” izteica advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Lasīt citas ziņas

Tā nav tā labākā sistēma. Kas mums nav, bet kas daudzās valstīs ir, ir tas, ka nāk uz telefoniem īsziņas – ne tikai konkrētā tīklā reģistrētiem, bet visā rajonā esošajiem, arī, piemēram, ārzemniekiem, kurš nezina un nesaprot, kas notiek un vai nav jāskrien meklēt patvertnes, situāciju ieskicē advokāts.

Iespējas šobrīd telefonu izmantot ir pietiekami plašas un lielas. Protams, teorētiski ir jautājuma, ja lidos raķetes, tad, iespējams, ka telefons nedarbosies un būs sakaru traucējumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, būs pretdarbība apziņošanai pa telefonu, tad varbūt šādai rudimentārai sirēnu sistēmai, ja tiešām gatavojamies tādam brutālam Ukrainas scenārijam, ka tad tāda gan ir vajadzīga, bet šobrīd tas vairāk izskatās kā formālisms, atkārtoti secina Zvejsalnieks. “Par citiem gadījumiem, ja izslēdzam brutālu Krievijas uzbrukumu, jo neviens cits jau mums neuzbruks, tad ir stipri modernāki apziņošanas veidi par šīm Latvijā esošajām sirēnām.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.