Ilga Šuplinska.
Ilga Šuplinska.
Foto: Zane Bitere/LETA

Cilvēkus atlaida no darba, jo nebija Covid-19 sertifikāta… Šuplinska par to, vai tagad ir jāatsakās no sertifikātiem 198

“Ir pēdējais laiks noņemt iekšzemes sertifikātu,” šādu viedokli TV24 raidījumā “Ziņu top” pauda 13. Saeimas deputāte (Pie frakcijām nepiederoša), bijusī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Lasīt citas ziņas

Viņa uzskata, ka katrai no pieņemtajām pozīcijām ir jābūt samērīgai ar tā brīža Covid-19 attīstību. Viņasprāt, piemēram, paštesti bija vitāli svarīgi pirms parādījās vakcīnas.

“Šajā brīdī es uzskatu, ka tas ļoti lielā mērā ir farss, ja tā ir obligāta lieta, tajā pašā laikā zināms drošības garants, ja cilvēks to izvēlas,” sacīja Šuplinska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa piebilst, ka līdzīgi ir ar sertifikātu.

“Mums visu laiku stāstīja, ka, sasniedzot 70% vakcināciju, mums kaut kas varētu mainīties. Tagad mēs redzam, ka ir sasniegti tie 70%. Klau, tad varbūt mēs kaut kā savādāk paskatāmies uz iekšējiem procesiem,” aicināja deputāte.

Viņa uzsvēra, ka nav atbalstījusi cilvēku atlaišanu decembrī.

“Es biju no tiem Saeimas deputātiem, kas balsoja pret. Uzskatu, ka īpaši izglītības nozarē, kurā vakcinēto procents bija gana augsts – virs 80% un, ja skolotājs bija gatavs testēties un turpināt strādāt, tad viņš bija jāatstāj nozarē,” uzsvēra politiķe.

Viņa uzskata, ka tagad ir pēdējais laiks atteikties no sertifikāta lietošanas Latvijā, taču tos jāsaglabā ceļojumiem.

“Es uzskatu, ka tur arī agrāk varēja būt stingrāki nosacījumi, jo, būsim godīgi, visi jaunie paveidi bija ievestie, nevis mutējošie tepat Latvijas teritorijā. Tāpēc es absolūti piekrītu tam, ko šobrīd dara, gan Lietuvas, gan Igaunijas valdības,” sacīja Šuplinska.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.