Foto: Shutterstock

Darba intervija notika, taču no potenciālais darba devējs nekādu atbildi nesniedz… Kā tad tā? 60

Šķiet, ar šādu situāciju saskāries teju katrs darba meklētājs – darba intervija ir notikusi, taču tai seko vien klusums, un darba devējs nekādu ziņu nedod. Šķiet mazliet pat netaisnīgi. Taču ASTRAL Recruiting personāla atlases kompānijas pārstāvji saka, ka darba devējiem noteikti ir iemesls šādi rīkoties.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

Eksperti apkopojuši biežāko iemeslu, kāpēc darba devēji nereti neatbild potenciālajiem kandidātiem.

1. Uzņēmuma politika: ir uzņēmumi ar stingru politiku, kas neļauj personāla atlases speciālistiem dalīties ar konkrētu informāciju par darbā pieņemšanas procesu vai kandidātu statusu. Šīs politikas parasti tiek ieviestas, lai saglabātu konfidencialitāti un aizsargātu uzņēmuma un tā darbinieku intereses.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Juridiskie apsvērumi: personāla atlases speciālistiem ir jābūt piesardzīgiem attiecībā uz savām atbildēm, lai izvairītos no iespējamām juridiskām problēmām. Viņiem var tikt aizliegts atklāt dažādu informāciju, piemēram, kandidāta noraidīšanas iemeslus, lai izvairītos no pretenzijām par diskrimināciju vai citiem juridiskiem izaicinājumiem.

3. Laika ierobežojumi: personāla atlases speciālisti bieži strādā ar daudz pretendentiem un parasti koncentrējas uz efektīvu darbā pieņemšanas procesa pārvaldību. Viņiem var nebūt laika vai resursu, lai individuāli atbildētu katram kandidātam ar detalizētām atsauksmēm vai paskaidrojumiem.

4. Konkurences priekšrocības: uzņēmumi var vēlēties saglabāt konkurences priekšrocības, paturot darbā pieņemšanas stratēģijas un lēmumu pieņemšanas procesus konfidenciālus. Pārāk daudz informācijas par to, kāpēc tika izvēlēti vai noraidīti konkrēti kandidāti, potenciāli varētu sniegt vērtīgu ieskatu konkurentiem.

5. Kandidātu skaits: gadījumos, kad ir liels pretendentu skaits, personāla atlases speciālisti var nespēt atbildēt katram individuāli. Lai gan tiek uzskatīta par labu praksi sniegt atgriezenisko saiti kandidātiem, laika ierobežojumu dēļ tas ne vienmēr ir iespējams.

6. Atsauksmju ierobežojumi: personāla atlases speciālisti, iespējams, nevar piekļūt visai informācijai, kas ir tikusi sniegta darbā pieņemšanas lēmuma brīdī, vai viņi par to nav informēti. Lēmumu pieņemšanas procesā bieži vien iesaistās vairākas ieinteresētās personas, tostarp tiek pieņemti darbā vadītāji un intervētāji, kuri, iespējams, ir snieguši atsauksmes konfidenciāli. Ja nav visu detaļu, personāla atlases speciālisti, iespējams, nespēs sniegt visaptverošu lēmuma skaidrojumu.

Reklāma
Reklāma

7. Attiecību uzturēšana: personāla atlases speciālistu mērķis ir uzturēt pozitīvas attiecības ar kandidātiem, pat tiem, kuri netiks pieņemti darbā. Atturoties no konkrētu noraidījuma iemeslu izklāsta, personāla atlases darbinieki var izvairīties no iespējamām domstarpībām, kas var saspīlēt attiecības vai sabojāt kandidāta priekšstatu par uzņēmumu. Ir vērts atzīmēt, ka šie iemesli var nebūt piemēroti visiem personāla atlases speciālistiem vai atsevišķām situācijām. Katram uzņēmumam un personāla atlases speciālistam var būt sava specifiskā prakse un ierobežojumi attiecībā uz atsauksmju sniegšanu vai atbildēm uz kandidātu jautājumiem. Lai gan personāla atlases speciālisti cenšas nodrošināt kandidātiem pozitīvu pieredzi, šie faktori var ietekmēt viņu lēmumu neizpaust detalizētu informāciju par lēmumiem par pieņemšanu darbā. Ir svarīgi ņemt vērā, ka darba meklētāju un uzņēmumu prakse var atšķirties, un dažas organizācijas par prioritāti piešķir pārredzamību un sniedz vairāk atsauksmju nekā citas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.