Foto: TASS/Scanpix/LETA

Epidemiologs skaidro, kāpēc bija jāaizliedz brīvdienās tirgot alkoholu 17

Alkohols nav pirmās nepieciešamības prece, turklāt tā lietošana var tikt saistīta ar plašāku socializēšanos, kas savukārt noved pie augstākiem Covid-19 izplatīšanās riskiem, trešdien preses konferencē pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas
SPKC eksperts skaidroja, ka aizliegums tirgot alkoholu un cigaretes brīvdienās un svētku dienās nav tiešs epidemiologu lēmums, bet “mēs to atbalstām”.

“Kā sabiedrības veselības speciālists es nevaru piekrist, ka alkohols ir tas, kas ir primāri vajadzīgs. Turklāt alkohola lietošana veicina socializēšanos,” sacīja Perevoščikovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādējādi, ja Covid-19 izplatības ierobežošanai ir nepieciešams ierobežot sociālos kontaktus un novērst privātos pasākumos inficēto skaitu, alkohola patēriņa mazināšana varētu palīdzēt, pauda SPKC eksperts.

Par tabakas tirgošanas aizliegumu epidemiologs komentēja mazāk, vien norādot, ka arī tā nav pirmās nepieciešamības prece un piebilstot, ka no sabiedrības veselības skatupunkta smēķēšana kā tāda nebūtu atbalstāma.

“Galvenais šeit ir tas, kas ir primāri nepieciešams cilvēkam. Tas arī ir atstāts,” piebilda SPKC eksperts.

Jau ziņots, ka vakar valdības lēma ieviest vēl virkni stingrāku ierobežojumu sakarā ar konstanti pasliktinošos epidemioloģisko situāciju valstī. Ierobežojumu vidū ir arī aizliegums nedēļas nogalēs un svētku dienās veikalos tirgot alkoholu un tabaku vai cigaretes.