Aptuveni 80 cilvēku pie VARAM prasa atlaist Ogres mēru Helmani

FOTO. Ap 80 cilvēku pie VARAM prasa atlaist Ogres mēru Helmani. Ministrs solījis vērtēt situāciju 120

Šorīt aptuveni 80 cilvēku, tajā skaitā Latvijas muzeju biedrības pārstāvji, kultūras darbinieki, partiju “Par!” un “Progresīvie” biedri, pulcējušies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), prasot atlaist Ogres mēru Egilu Helmani (NA).

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Kā novēroja aģentūra LETA, pasākuma dalībniekus uzrunāja “Delnas” direktore Inese Tauriņa, domnīcas “Providus” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Viņa uzsvēra, ka tas nav stāsts tikai par Ogri, bet visu Latviju. “Cilvēks uzskata, ka viņam viss ir atļauts, ka viņam ir atļauts pazemot un vajāt cilvēkus, kas no viņa ir atkarīgi, būvēt savu mazo diktatūru Latvijas centrā,” sacīja Kažoka.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņa pauda, ka šis ir stāsts par Latviju, kur nevienam nav jābaidās izgaismot Vladimira Putina ietekmi, tādēļ protesta dalībnieki ir pulcējušies pie VARAM.

Protesta dalībnieki skandēja saukļus “Atlaist Helmani!”, “Avena nauda ir Helmaņa alga!”, “Nost ar mobingu!” un citus. Dalībnieki rokas turēja plakātus ar dažādiem saukļiem, piemēram, “Terors muzeja reorganizācijas aizsegā”, “Muzeja mobingam nē!”, “Melnais bruņinieks, uzveic Ogres muzeju”, “Māri, laiks 69.pantam”, “Pašvaldības funkciju autonomija nav visatļautība” un citi.

Pie protestētājiem bija iznācis arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS).

Viņš teica, ka demokrātija nav viena diena četros gados, bet tā ir katru dienu. Ministrs atzina, ka uz viņu gulstas liela juridiskā atbildība un sabiedrības spiediens.

Sprindžuks vakar parakstījis darba uzdevumu, kurā licis Ogres novada pašvaldībai līdz 30.aprīlim sniegt paskaidrojumus par Ogres novada muzeja direktores un darbinieka atstādināšanu.

Kad tiks saņemta pašvaldība atbilde, ministrs vērtēs situāciju un ar to iepazīstinās Ministru prezidentu un valdību.

Pēc plkst.9 pasākuma dalībnieki sāka pamazām izklīst.

Kā ziņots, piketa “Demokrātija ir daudz trauslāka nekā porcelāns” organizatori aicina Sprindžuku pēc būtības izvērtēt Helmaņa darba tiesiskumu un atbilstību labas pārvaldības principiem, kā arī uzstāj, lai VARAM pārtrauc Ogres mēra izrēķināšanos ar Ogres Vēstures un mākslas muzeja darbiniekiem.

Jau dažus mēnešus izveidojies konflikts starp Ogres pašvaldības un Ogres muzeja pārstāvjiem.

Pirmdien, 17.aprīlī, īsi pirms Ogres novada domes ārkārtas sēdes, kurā bija plānots lemt par Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktores direktores Evijas Smiltnieces atstādināšanu no amata uz laiku, viņa pašvaldībai uzteikusi darbu, aģentūru LETA informēja direktore.

Tiesībsargs, vērtējot Ogres novada pašvaldības lēmumu februārī aizliegt “Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrībai” plānoto sapulci, kuras mērķis bija paust atbalstu Ogres vēstures un mākslas muzejam un tā darbiniekiem, secinājis, ka pastāv pamatotas bažas par veidu, kādā Ogres pašvaldība ierobežo iedzīvotāju pulcēšanās brīvību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.