Tokijā atklāj XXXII vasaras olimpiskās spēles

FOTO. “Kā uzkāpšana uz septītā mākoņa!” Ostapenko un Čavars dalās emocijās 12

Latvijas karoga nešana Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā tenisistei Aļonai Ostapenko raisījusi pozitīvas emocijas, pēc ceremonijas sarunā ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses dienestu teica sportiste.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

“Man vienmēr ir bijis liels gods pārstāvēt savu valsti un arī nest karogu,” pēc olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas sacīja Ostapenko, piebilstot, ka, viņasprāt, daudzi sportisti sapņo par šādu pieredzi.

Tenisiste, kura Latvijas karogu nesa kopā ar 3×3 basketbola izlases spēlētāju Agni Čavaru, atzina, ka, ieejot olimpiskajā stadionā ar valsts karogu rokās, viņa guvusi patīkamas un pozitīvas emocijas.

“Es esmu ļoti priecīga,” viņa teica un piebilda, ka viņai notikušais ļoti paticis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ostapenko Tokijas olimpisko spēļu turnīra pirmajā kārtā tiksies ar Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sportisti Jeļenu Vesņinu.

Olimpisko spēļu tenisa turnīrs sāksies 24.jūlijā un noslēgsies 1.augustā.

Abas Latvijas tenisistes – Ostapenko un Anastasija Sevastova – ir starp neizsētajām sportistēm un pirmajā kārtā pretī dabūjušas rangā zemākas pretinieces.

Ostapenko rangā ieņem 30.vietu, bet Vesņina ir 305.pozīcijā.

Čavars: Karoga nešana bija kā uzkāpšana uz septītā mākoņa

“Ļoti patīkamas un pozitīvas emocijas. Kad iegāju stadionā pēc ilgās gaidīšanas, tas bija ļoti emocionāls mirklis – kā uzkāpšana uz septītā mākoņa,” sajūtas, ar karogu rokās iesoļojot stadionā, pēc spēļu atklāšanas raksturoja Čavars.

“Arī mūsu komandas puiši, kuri gāja Latvijas delegācijas sastāvā, teica, ka, ja vēl būtu arī skatītāji, viņi visi būtu apraudājušies. Ļoti emocionāls mirklis. Tāpēc jāpasakās LOK un Latvijas Olimpiskajai vienībai (LOV), kuri laikam mani kopā ar Ostapenko izvēlējās šim amatam. Tas bija ļoti patīkami un cieņpilni,” emocionālos brīžus ar saviļņojumu atceras Latvijas 3×3 basketbola komandas kapteinis Agnis Čavars.

“Mēs beidzot satikām basketbola izlasi no ASV ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) superzvaigznēm. Tas mums kā basketbolistiem ir kā sapņu piepildījums. Uztaisījām ar viņiem pāris “selfijus”. Šī tikšanās bija kā ķirsītis uz putukrējuma,” saka Čavars, kurš pats ir zvaigznes statusā 3×3 basketbolā.

Reklāma
Reklāma

Jau sestdien Čavars kopā ar komandas biedriem Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu ierindā uzsāks olimpisko spēļu turnīru ar mačiem pret neērto Poliju un Beļģiju.

Jau vēstīts, ka piektdien tika atklātas Tokijas vasaras olimpiskās spēles, kas Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārceltas no pērnā gada uz šo vasaru.

Nāciju parādi uzsāka antīko olimpisko spēļu mājvieta Grieķija, bet pārējās valstis sekoja tai japāņu alfabēta secībā, izņemot mājinieci Japānu, kas stadionā iesoļoja kā pēdējā. Pēc japāņu alfabēta Latvijas delegācija stadionā iesoļoju tuvu beigām pēc Laosas un pirms Lietuvas kā 194., sarkanbaltsarkano karogu nesot Ostapenko un Čavaram.

Paredzēts, ka spēlēs piedalīsies apmēram 11 000 sportistu no 205 valstīm un reģioniem.

Spēlēs sportisti sacentīsies 339 disciplīnās 33 sporta veidos. No tiem pieci sporta veidi būs jauni vai atgriezīsies olimpisko spēļu programmā. Pirmoreiz spēļu programmā iekļauts karatē, klinšu kāpšana, sērfošana un skeitbords, bet atgriešanās spēļu programmā tā ir beisbolam/softbolam.

Kā 206.komanda spēlēs jau otrajās vasaras spēlēs pēc kārtas piedalīsies olimpisko spēļu bēgļu komanda.

Latvijai ziņu aģentūra AP šajās spēlēs ir atvēlējusi divas bronzas – 3×3 basketbolā un Kalvim Kalniņam karatē.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro Latvija palika bez medaļām.

Covid-19 ierobežojumu dēļ atklāšanas ceremonija un spēļu sacensības noritēs bez skatītāju klātbūtnes.

Tokijai olimpisko spēļu rīkošana tika uzticēta 2013.gadā, kad tās kandidatūra tika atzīta par labāko konkurencē ar Stambulu un Madridi. Tokija olimpiskās spēles uzņēma arī 1964.gadā. Tokijai tika uzticēta arī 1940.gada spēļu rīkošana, taču vēlāk tā atteicās uzņemt sporta forumu, kas vēlāk Otrā pasaules kara dēļ tika atcelts pavisam.

Olimpiskās spēles Japānas galvaspilsētā norisināsies līdz 8.augustam. Vasaras sporta veidu lielākajam forumam bija jānotiek pērn no 24.jūlija līdz 9.augustam, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tas tika pārcelts par tieši vienu gadu uz priekšu.

Pēc trīs gadiem olimpiskās spēles norisināsies Parīzē, 2028.gada sportisti pulcēsies Losandželosā, bet 2032.gadā – Brisbenā. Nākamās ziemas olimpiskās spēles notiks jau 2022.gada februārī Pekinā.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Tokijā no 24.augusta līdz 5.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles.

Tokijā Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 33 sportisti 14 sporta veidos: 3×3 basketbolā, cīņā, džudo, jāšanas sportā, karatē, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā (šoseja un BMX), smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, tenisā un vieglatlētikā. Latvijas delegācijā 24 sportistiem šī būs debija olimpiskajās spēlēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.