“Ieelpoju un izelpoju…” Izklaide bagātajiem? Vecāki sašutuši par bērnu izrāžu cenām Dailes teātrī 0
Sociālajos tīklos uzvirmojusi diskusija par bērnu izrāžu biļešu cenām. Kāda lietotāja vietnē “Threads” dalījusies pārdomās par to, cik dārgi var izmaksāt teātra apmeklējums ģimenēm ar vairākiem bērniem.
Viņa raksta, ka, skatoties biļešu cenas uz bērnu teātra izrādēm, nākas “ieelpot un izelpot”, jo vietas var maksāt arī 30 vai pat 40 eiro. “Var jau, protams, arī par 20 vai 30 eiro sēdēt aizmugurē, bet… un man ir trīs bērni,” viņa piebilst.
Publicētajā attēlā redzama cena par izrādi “Runcis zābakos” Dailes teātrī, kur dažas vietas maksā pat 40 eiro.
Ieraksts ātri vien izraisījis plašu diskusiju komentāros, kur arī citi lietotāji dalījušies ar līdzīgu pieredzi. Kāda komentētāja norāda, ka pie biļešu cenas vēl jārēķina arī komisijas maksa par katru biļeti.
Vēl kāda raksta, ka nesen pirmo reizi aizvedusi savus bērnus uz Ziemassvētku koncertu, un kopējā summa par trim biļetēm ar apkalpošanas maksu sasniegusi 95 eiro. Turklāt koncerts ildzis vien 45 minūtes. “Gandrīz zemē nomesta nauda,” viņa atzīst.
Cits komentētājs joko, ka ģimenēm ar trim bērniem varbūt jāveido pašiem savs teātris un jāaicina citi bērni skatīties.
Vēl kāda komentētāja piebilst, ka pēdējā laikā cenas kultūras pasākumiem kopumā kļuvušas “kosmiskas”. Viņa atzīst, ka agrāk regulāri apmeklējusi teātri, taču tagad to dara daudz retāk.
Savukārt cita komentētāja norāda uz vēl vienu problēmu – ja biļetes iegādātas iepriekš, bet bērns saslimst, nauda faktiski ir zaudēta.
Tomēr ne visi komentētāji piekrīt kritikai. Kāda uzskata, ka nav pamata gaidīt, ka bērniem biļetes būtu ievērojami lētākas nekā pieaugušajiem. Viņa piebilst, ka, plānojot ģimeni ar vairākiem bērniem, jārēķinās arī ar lielākām izklaides izmaksām.
Cita komentētāja norāda – teātri taču neapmeklē katru dienu, tāpēc reizēm var atļauties arī dārgāku izrādi.
Vai tu uzskati, ka biļešu cenas teātrī ir pārāk augstas?



