Publicitātes foto

Ignorējot telefona atjaunināšanu, var noplūst visa sensitīvā informācija 2

Ikkatram viedtālrunim regulāri pienāk paziņojumi par atjauninājumu pieejamību, tomēr daudzi lietotāji atliek vai ignorē to uzstādīšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas
“Samsung” norāda, ka sekas tam var būt ļoti nopietnas – sensitīvas informācijas noplūšana, identitātes zādzība un korporatīvās informācijas apdraudējums.

“Samsung Electronics Baltics” tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs Māris Ķikāns norāda, ka 33% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir atzinuši, ka visnepatīkamāk būtu, ja publiskajā telpā noplūstu finansiāla rakstura informācija, 27% – privātas fotogrāfijas, bet 24% – privātā sarakste.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katru reizi, kad lietotājs atliek atjauninājumu uzstādīšanu, palielinās iespēja ļaundariem piekļūt šai informācijai.

Ražotāji vienmēr cenšas būt pāris soļus priekšā, lai pasargātu lietotājus un nodrošinātu plašāko iespēju klāstu, bet lietotajam ir jāpaveic savs “mājasdarbs” – jāveic atjauninājumi, tiklīdz tie ir pieejami, uzsver M. Ķikāns.

Drošība pašam un paziņu lokam

Lai kāds arī būtu atjauninājumu ignorēšanas iemesls – laika trūkums vai nezināšana, ir jārēķinās, ka ar šādu bezdarbību tiek apdraudēta ne tikai konkrētā telefona lietotāja drošība.

Vīrusi var brīvi pārvietoties no viena telefona uz citu, tādā veidā radot datu drošības apdraudējumu ne tikai sev, bet arī savam kontaktu lokam.

Atjauninājumi galvenokārt ir nepieciešami, lai veiktu uzlabojumus sistēmas kļūdām, kas tiek konstatētas lietošanas laikā.

Tiklīdz atjauninājums ir pienācis, tajā ir redzami veiktie labojumi, kas nozīmē, ka arī hakeriem tie ir redzami un telefoni bez atjauninājumiem kļūst viņiem pieejamāki. Lai pasargātu sevi un citus, ir svarīgi veikt atjauninājumus laikus.

Pārliecināties par to, vai jūsu telefonā instalēta jaunākā programmatūras versija, var iestatījumos, kur atrodas sadaļa “programmatūras atjauninājumi”.

Atjauninājumi un lietotņu saderība

Neveicot atjauninājumus ilgāku laiku, lietotne var vairs nederēt telefona operētājsistēmai, kas nozīmē, ka tā var darboties problemātiski vai nestrādāt vispār.

Lietotnēm atjauninājumi ir pieejami biežāk, lai nodrošinātu vienmērīgu to darbību, bet operētājsistēmas atjauninājumi ir retāki. Lai saglabātu iespēju pilnvērtīgi izmantot iemīļotās lietotnes, atjauninājumi jāveic regulāri.

Gudrākas darbības

Lietotņu veidotājiem ir iespēja ierosināt uzlabojumus operētājsistēmās, lai telefonu lietošana kļūtu vēl ērtāka.

Reklāma
Reklāma

Tas palīdz, piemēram, viedākai tīkla izmantošanai, attēlu lejupielādei, precīzākai koordinātu noteikšanai un lietotņu iespējai sniegt lietotājam aktuālu informāciju.

Piemēram, ja telefonam ir problēmas savienoties ar bezvadu interneta tīklu vai baterijas patēriņš ir ievērojami liels, iespējams, tieši atjauninājums novērsīs radušās kļūdas.

Aptauju pēc “Samsung Electronics Baltics” pasūtījuma veica socioloģisko pētījumu kompānija “Norstat” 2019. gada martā, aptaujājot vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.