Foto: REUTERS/SCANPIX
Foto: REUTERS/SCANPIX
Krima.

Ir pazīmes, ka krieviem ir plāns “B” – viņi gatavojas iespējamai Krimas tilta zaudēšanai 114

Krievija turpina atjaunot dzelzceļa infrastruktūru Doņeckas apgabalā, kam krīzes gadījumā būtu jākompensē Krimas tilts. Tādā veidā okupanti paplašina savu loģistiku un gatavo plānu “B”. “Ir arī plāns B, proti, viņi neizslēdz, ka mēs [ukraiņi] tomēr pabeigsim iesākto ar Krimas tiltu. Nedrīkst aizmirst, ka mēs to jau esam pamatīgi sabojājuši,” tā kanālā “24” izteicies militārais analītiķis, veterāns Jevhens Dikijs un to ziņo Unian.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Pēc viņa teiktā, tilta kravnesība jau ir samazināta vairākas reizes, un tas atspoguļojas ienaidnieka loģistikā. Okupanti to izmantoja ļoti uzmanīgi, galvenokārt dzelzceļu. “Tieši ar lieliem kuģiem Krievija zināmā mērā kompensēja Krimas tiltu. Viņi sākuši savus karakuģus izmantot kā kravas prāmjus,” viņš skaidroja.

Taču, kā uzsvēra eksperts, Ukrainas aizsardzības spēki veiksmīgi iznīcina un bojā arī lielos desanta kuģus. Jā, ievērojama daļa Melnās jūras flotes kuģu nogremdēta vai sabojāta. Tāpēc, pēc viņa teiktā, krievi saprot, ka var pazaudēt arī šo loģistikas ķēdi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šī iemesla dēļ krieviem ir “B”, bet man šķiet, ka tas primāri nav par Krimas tiltu, bet gan par grupēšanos Doņeckas un Zaporižjas apgabalos. Pašreizējās dzelzceļa līnijas iet ļoti tuvu frontes līnijai. Un krievi savā militārajā loģistikā lielā mērā paļaujas uz dzelzceļu. Tas, starp citu, ir viens no iemesliem kāpēc viņi cenšas virzīties uz Kupjansku. Viņiem stacija Kupjanska-Vuzlovy ir ļoti svarīga, jo vajag iespēja pēc iespējas tuvāk frontei kravas vest uz priekšu. Man liekas, ka pirmajā vietā viņiem ir šis rezerves dzelzceļš, ko viņi intensīvi būvē, nevis dzelzceļš, kuru mēs šobrīd apšaudām,” uzskata Dikijs.

Kā ziņoja UNIAN, militārais eksperts Oļegs Ždanovs nešaubās, ka 2024.gadā Krimas tilts “atkal sabruks”. Lai to izdarītu, ir nepieciešams iznīcināt tā balstus. Lai to izdarītu, ir nepieciešams milzīgs daudzums sprāgstvielu. Vai arī vairāki jūras droni ar smagumu 850 kg (MAGURA V5, Sea baby), lai vienlaikus ietriektos tilta balstā. Bez tiem tilta atjaunošana būs neiespējama.

Runājot par ieročiem, kas var arī veiksmīgi uzbrukt tiltam, Ždanovs nosauca Storm Shadow, SCALP un ATACMS raķetes.

Bijušais ASV spēku virspavēlnieks Eiropā, atvaļinātais ģenerālleitnants Bens Godžs izteicies, ka Krimas tilta iznīcināšana būtu Putina pazemojums un radītu nopietnas problēmas okupantiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.