Foto. Scanpix/LETA

Jauns solis eskalācijas virzienā: krievi sākuši pielietot īpašu “kaujas indi” 93

Krievu okupanti aktīvi izmanto kaujas indi Lewisite. Pirmās reizes tika apstiprinātas jau pagājušajā gadā. “Šī ir viela, kas vispirms izraisa ādas kairinājumu, pēc tam saindēšanos, kas atstāj ārkārtīgi negatīvas sekas uz militārpersonu dzīvību un veselību. Lewisite ir aizliegts lietot, tāpat kā visas kaujas indīgās vielas. Un arī Krievijas Federācija bija uzņēmusies pienākumu nelietot to,” tā ziņo vietne Unian.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Pēc iepriekš ziņotā, pirms tam iebrucēji kaujas granātu formātā masveidā izmantoja tādas lietas kā hlorpikrīns. Parasti to biežāk izmanto demonstrantu izkliedēšanas laikā. Bet krievi uz Ukrainas bruņoto spēku pozīcijām nometa hloropiķus no droniem, tagad Lewisite izmantošana ir jauns solis eskalācijas virzienā.

“Tam vajadzētu būt par iemeslu, lai starptautiskās institūcijas, kas ir atbildīgas par karadarbības noteikumu ievērošanu, izvērtētu šo situāciju. Mēs saprotam, ka Krievija ignorē noteikumus, taču jebkurā gadījumā šī fakta publicēšana ir ārkārtīgi svarīga pašreizējā posmā. Ceru, ka ka mūsu attiecīgās institūcijas nodrošinās datu vākšanu par ienaidnieka Lewisite lietošanas gadījumiem, kā arī tas iegūs maksimālu pasaules sabiedrības informēšanu par to, ka Krievija kaujas laukā ķeras pie indīgo kaujas vielu izmantošanas,» secinājis eksperts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā rakstīja The Wall Street Journal, Krievija kaujās pāri frontes līnijai Ukrainā izmanto aizliegtos ķīmiskos ieročus, tostarp hlorpikrīnu, lai vājinātu Ukrainas karaspēka spēju aizstāvēt nocietinātās pozīcijas un pat piespiestu tos atkāpties.

Maijā ASV paziņoja par sankciju ieviešanu pret Krievijas uzņēmumiem un valdības aģentūrām, kas iesaistītas frontē izmantoto ķīmisko ieroču radīšanā un piegādē.

Amerikāņu domnīca Atlantic Council “Eiropas centra” uzsver, ka, ja pasaule uz to nedos izlēmīgu un stingru atbildi, Krievija sāks plašāku un nāvējošāku ķīmisko ieroču izmantošanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.