Foto – Flickr

Kad vakcinēt kaķēnu un kucēnu? 0

“Tikko no paziņām paņēmām kaķēnu. Kādā vecumā viņu vajag vakcinēt?
” Dagnija Daugule Rīgā

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Lasīt citas ziņas

Uz pirmo vakcīnu var vest sešu nedēļu vecumā, lai saņemtu poti pret trim slimībām. Infekciozais rinotraheīts ir kaķēniem bieži sastopama kaite, kas izpaužas kā augšējo elpošanas ceļu saslimšana.Tās pazīmes ir izdalījumi no acīm, vēlāk stipra šķaudīšana, spēcīgs klepus. Neārstēšanas gadījumā iespējamas radzenes čūlas. Arī kalici vīruss ir augšējo elpošanas ceļu infekcija, bet panleikopēnija jeb kaķu mēris jau ir ļoti nopietna kaite. Tā izpaužas ar smagu vemšanu, kas noved pie ķermeņa atūdeņošanās jeb dehidratācijas un labākajā gadījumā dzīvnieks iemanto vairākas smagas un hroniskas slimības visam mūžam, ja tas nebeidzas pēc dažām dienām.

Sākot ar deviņu nedēļu vecumu, vakcinē pret kaķu leikēmiju, ko izārstēt nav iespējams. Tai ir plašs simptomu uzskaitījums. Pote aizsargā arī pret imūndeficīta vīrusu, kas izpaužas līdzīgi leikēmijai. Rezultātā kaķa organisms tiktāl novājinās, ka dzīvnieks iet bojā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Obligāti ir jāpotē pret trakumsērgu, taču ne ātrāk kā 12 nedēļu vecumā. Visiem siltasiņu dzīvniekiem tā ir neārstējama slimība, kas beidzas ar konvulsijām…

Var nomierināt jaunos saimniekus, ka kompleksā vakcīna dzīvnieciņam ir nesāpīga pote. Ļoti retos gadījumos vērojama temperatūras paaugstināšanās vai injekcijas vietā veidojas neliels sabiezējums. Taču šie simptomi ir īslaicīgi un neapdraud mīluļa veselību.

Kucēniem

Ja tos uz pirmo poti atved sešu nedēļu vecumā, vajadzīgas vēl divas revakcinācijas ik pēc trim nedēļām. Uzsākot vakcinēšanu astoņu nedēļu kucēnam, pēc trim nedēļām nepieciešama tikai viena revakcināja.

Potes suņukus aizsargā pret daudzām slimībām. Protams, bīstamākā ir trakumsērga, ko parasti neitralizē vakcinēšanas pēdējā posmā. Vēl kompleksā vakcīna aizsargā pret gaļēdāju mēri, kas norit ļoti smagi, un citām saslimšanām, kas reizēm mēdz beigties letāli. Arī parvo vīrusa infekcija nevakcinētam dzīvniekam var izrādīties liktenīga. Tās pazīmes ir asiņaina caureja, drudzis un vemšana. Līdzīgas izpausmes ir leptospirozei, kad var izveidoties nieru un aknu nepietiekamība. Iespējams pat infekciozais hepatīts, kas bojā aknas.

UZZIŅA

• Pirms vakcinācijas 10 dienas vai vismaz nedēļu iepriekš dzīvnieciņu nepieciešams attārpot. Šim nolūkam veterinārajās klīnikās un aptiekās nopērkami medikamenti tablešu vai pastas formā. Zāļu devu nosaka atkarībā no dzīvnieka svara.

• Turpmāk kaķus un suņus vakcinē reizi gadā visa mūža garumā. Vakcinācijas datumu veterinārārsts ieraksta pošu pasē.