REUTERS/Moe Doiron/File Photo

Kāpēc McDonald’s vegānie burgeri ir nopērkami Somijā, bet nav Amerikā? 34

2017. gada 3. oktobrī McDonald’s iepazīstināja ar savu jauno produktu, kuru pieprasīja pasaules tendences – McVegan — jā, vegānu burgeru. Patiesībā – vegānie burgeri bija vienā McDonald’s Tamperē, Somijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Šķiet, ka franšīze nolēma izmēģināt veģetāriešiem draudzīgo produktu un redzēt klientu reakciju, pirms investēt milzu līdzekļus, lai paplašinātu šo iespēju visā valstī.

Individuālu preču pārdošana konkrētām valstīm nav nekas jauns arī McDonald’s, tāpēc Somijas McDonald’s ēdienkartē ir McVegan.

CITI ŠOBRĪD LASA

McDonald’s piedāvā tur arī citas “dīvainas” ēdienkartes iespējas, piemēram, rudzu mielasts – burgers ar rudzu maizīti, Chicken Pizza Ma, Ziemeļvalstu vistas salāti; un Falafel uzkodas. Visvairāk atzinības no augstāk minētajiem guva vistas pica un falafela, bet ne pārāk iecienīja Ziemeļvalstu vistas salātus vai rudzu mielastu. Patērētāji bija vairāk pieraduši pie rupjmaizes ar vistu, nevis liellopu gaļu.

Tātad vegāniskais variants bija galvenais somu McDonald’s ēdienkartes piedāvājums. Diemžēl arī somi nebija pārāk ieinteresēti, sakot, ka bulciņa un mērces pārspēja kopējo pīrādziņa garšu, kas, viņuprāt, bija pietiekami garšīgi paši par sevi.

Jāatzīmē, ka McVegan recenzenti uz augu valsts izcelsmes bāzēto burgeru novērtēja pozitīvi. Trīs gadus vēlāk McVegan nu ir pieejami lielākajai daļai McDonald’s klientu Somijā.

Šī gada aprīlī Live Kindly ziņoja, ka McDonald’s izpilddirektors Kriss Kemčinskis devis neskaidri apstiprinošu atbildi uz jautājumu, vai McDonald’s ASV ēdienkartē arī parādīsies izvēles vegāniem. Lai gan datums un konkrēta informācija netika norādīta, viņš atzīmē, ka “noteikti sagaida, ka McDonald’s ēdienkartē varēs redzēt augu izcelsmes produktus.”

Tomēr ir zināms fakts, ka ASV tīkls vēl gaida, kādas atšķirības varētu būt ēdēju izvēlēs šajā Ziemeļvalstī un kādas ASV. Vienlaikus Kemčinskis izteicies, ka amerikāņu klientu vienkārši ir pārāk daudz, lai McDonald’s apmierinātu visus viņu vegānos pieprasījumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.