Ķīna pārvērš Putinu par Lukašenko. Sji, iebraucot Krievijā, izmanto diplomātiski ārprātīgu gājienu, tā politologs 41

Krievijas nespēja paņemt Ukrainu gada laikā ir devusi lielisku iespēju Ķīnai vieglā veidā, bez kara prihvatizēt, mentāli okupēt, sagatavot Krieviju viņas pašas saskaldīšanai Ķīnas labā? Šāda tēze tika apspriesta TV24 raidījumā “Globuss.”

Reklāma
Reklāma
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Lasīt citas ziņas

Šeit varbūt nav jautājums par to, vai Ķīna ļāva, vai neļāva Krievijai karot Ukrainā, bet Ķīna patlaban izmanto šo situāciju, faktiski pārvēršot Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par kaut ko līdzīgu tam, par ko Putins pārvērtis Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, šādu viedokli raidījumā izteica Kārlis Daukšts, politologs.

Viņš aicina nepalaist garām Krievijas smalko mājienu, ka “tomēr ka mēs esam līdzvērtīgi, bet Sji Dziņpins diplomātiski izmantoja ārprātīgu, manuprāt, gājienu, kad viņš iebrauca citā valstī un kā pirmo viņš pateica, ka “Ceru, ka jūs izvēlēsies par nākamo prezidentu!””

CITI ŠOBRĪD LASA
Pat Krievijā, pat Krievijas diplomātiskajās aprindās, pat propagandistiem tika dota pavēle šo teicienu nonivelēt, ka tā bijusi tikai laipnība, ka tā nenes nekādas politiskās sekas – tā ir tāda smalka diplomātiskā spēle, uzskata politologs.

“Tomēr visiem ir jāpievērš uzmanība vienai lielai lietai – Ķīna šobrīd ķeras pie pasaules problēmu risināšanas! Sji Dziņpins pēc veiksmīgā panākuma ar Sauda Arābiju un Irānu (grūti gan teikt, cik ilgi šis konglomerāts pastāvēs) sāk veidot savu antiglobālo koalīciju, kurā ietilptu jau minētās valstis.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.