Krievijas gāzes krāns uz Eiropu šogad varētu tikt slēgts; vai tas ietekmēs gāzes cenu? 37

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Eiropas Komisija aicina līdz 2027. gadam pilnībā atteikties no Krievijas fosilā kurināmā. Pašlaik galvenais patērētājs Krievijas gāzei ir Austrija. Šogad beidzas Krievijas un Ukrainas vienošanās par gāzes tranzītu, vai tas nozīmē, ka gāze uz Eiropu vairs neplūdīs? Ar savu prognozi TV24 raidījumā “Ziņu TOP” dalās Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andris Ameriks (Gods kalpot Rīgai).

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

Ukrainas amatpersonas paziņojušas, ka nepagarinās līgumu ar Krieviju par tās gāzes tranzītu caur Ukrainu uz Eiropu, kas varot nozīmēt, ka Krievijas gāzei vairs nebūs iespēja nokļūt Eiropā. Tas var likt meklēt alternatīvas, lai segtu gāzes deficītu, kas ir ap 5-6% no kopējā Eiropas patēriņa. Kā viens no variantiem ir sašķidrinātās gāzes patēriņa palielināšana.

“Vai tas ietekmēs cenu? Var ietekmēt, bet es teiktu, ka neviens neņemas pateikt, kāda būs ziema vai viņas vispār būs. Es teiktu, ka politiķi risina šodienas jautājumus, bet tas, ka Ukraina ir pateikusi, ka viņa nepagarinās tranzīta līgumu, tas noteikti ienesīs izmaiņas kopumā,” paredz A. Ameriks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aktualitātes Latvijā un pasaulē izzini kopā ar politikas veidotājiem un nozares ekspertiem raidījumā “Ziņu TOP” katru darba dienu tiešraidē pl. 16:30 TV24 ēterā vai portālā LA.lv!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.