Krievijas gāzes krāns uz Eiropu šogad varētu tikt slēgts; vai tas ietekmēs gāzes cenu? 37

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Eiropas Komisija aicina līdz 2027. gadam pilnībā atteikties no Krievijas fosilā kurināmā. Pašlaik galvenais patērētājs Krievijas gāzei ir Austrija. Šogad beidzas Krievijas un Ukrainas vienošanās par gāzes tranzītu, vai tas nozīmē, ka gāze uz Eiropu vairs neplūdīs? Ar savu prognozi TV24 raidījumā “Ziņu TOP” dalās Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andris Ameriks (Gods kalpot Rīgai).

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
RAKSTA REDAKTORS
“Absolūti vējā izmesta nauda!” Apmeklētāji sūkstās par Rīgas zooloģiskā dārza biļešu cenām
Lasīt citas ziņas

Ukrainas amatpersonas paziņojušas, ka nepagarinās līgumu ar Krieviju par tās gāzes tranzītu caur Ukrainu uz Eiropu, kas varot nozīmēt, ka Krievijas gāzei vairs nebūs iespēja nokļūt Eiropā. Tas var likt meklēt alternatīvas, lai segtu gāzes deficītu, kas ir ap 5-6% no kopējā Eiropas patēriņa. Kā viens no variantiem ir sašķidrinātās gāzes patēriņa palielināšana.

“Vai tas ietekmēs cenu? Var ietekmēt, bet es teiktu, ka neviens neņemas pateikt, kāda būs ziema vai viņas vispār būs. Es teiktu, ka politiķi risina šodienas jautājumus, bet tas, ka Ukraina ir pateikusi, ka viņa nepagarinās tranzīta līgumu, tas noteikti ienesīs izmaiņas kopumā,” paredz A. Ameriks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aktualitātes Latvijā un pasaulē izzini kopā ar politikas veidotājiem un nozares ekspertiem raidījumā “Ziņu TOP” katru darba dienu tiešraidē pl. 16:30 TV24 ēterā vai portālā LA.lv!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.