Linuža par Stambulas konvenciju: Mums nevis jāgatavo bērniņi ar zināšanām par dzimumu atšķirībām, bet mums jāaizsargā viņi 40

“Pirmkārt, Latgale tam nav gatava,” norāda Laima Linuža, laikraksta “Ludzas Zeme” galvenā redaktore, TV24 raidījumā “Preses klubs” izklāsta savu viedokli par nepieciešamību ratificēt Stambulas konvenciju.

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

Viņa pastāsta, ka pensionāri Latgalē noteikti tam nav gatavi, jo viņiem ir citādas vērtības. Kopš septembra zvana cilvēki, kuri satraukti par izglītības saturu.

Es noteikti esmu viens no retajiem cilvēkiem, kas Stambulas konvenciju ir izlasījusi, un neapskaužu savu vīru par to, ka viņam bija jāklausās manas dziļās domas par to, viņa ironizē.
CITI ŠOBRĪD LASA

Ja es aizvedu savu bērnu uz karuseļiem un tur balvā par uzvaru spēlē ir mantas vīriešu dzimumorgānu veidolā, tad, manuprāt, tas nozīmē, ka mūs gatavo Stambulas konvencijai. Tagad topā ir grāmatiņa, ko “Pētergailis” ir laidis klajā, L.Linuža norāda.

Viņa citē izdotās grāmatas saturu: “Klitora galiņu var saukt arī par pērli, zirnīti vai podziņu. […] Galviņa ir diezgan jūtīga. Kad tev pieskaras, tur lejā klitors kļūst resns un apaļš, tas ir patīkami. Bet ne visiem puikām ir penis, ne visām meitenēm ir vulva. Ir puiši ar vulvu un meitenes ar peni? jautā Lo. Tieši tā mamma apstiprina. Tās sauc par transpersonām.”

Šī grāmata paredzēta bērniem 3–4 gadu vecumam. “Kaut kāds absurds!” viņa ir neizpratnē.

Stambulas konvencijai ar sievietes drošību ir maza saistība, un tās beigās ir piebilde, ka visās mācību iestādēs ir jāmāca un jāizskauž stereotipi var vīrieša un sievietes nozīmi sabiedrībā. Ir pilnīgi skaidrs, ka bērnudārzā visas šīs atšķirības mācīs, viņa pauž bažas.

Lai noskaidrotu, vai tā tiešām tā ir tik ļoti aktuāla tēma un mūsu sabiedrībā tiešām ir tik daudz nepieņemtu cilvēku, es “ieguglēju” un noskaidroju, ka tikai 1% pasaules cilvēku dzimst ar vīriešu un sieviešu dzimumorgāniem uzreiz, viņa norāda.

Mums nevis jāgatavo bērniņi ar zināšanām par šīm dzimumu atšķirībām, bet mums ir jāaizsargā viņi no pedofiliem, un viņa pauž izbrīnu, ka Stambulas konvencijā par to nav neviena punkta.

Portāls LA.LV jau ziņoja, ka nesen iznākusi grāmata bērniem “Tur lejā”, kuras autori ir Peifers Noa Loviss, Blats Linu Letīcija un Kavamura Jajo. Kā var nojaust pēc anotācijas, grāmata tapusi ar mērķi bērnus izglītot par viņu ķermeni.

Anotācijā teikts: “Jūs noteikti labi zināt, ka reizēm bērnu jautājumi nāk kā zibens no skaidrām debesīm! Bet labā ziņa – arī pieaugušajiem nav jāzina viss. Un ir pieņemami, dzirdot dažus jautājumus arī nosarkt. Svarīgi saprast, ka bērni uz dzimumorgāniem raugās citādi nekā pieaugušie. Bērniem ķermenis ir kā instruments, ar kuru piedzīvot pasauli un sevi pašu. Un dzimumorgāni ar saviem daudzajiem nervu galiem un interesanto izskatu sagādā daudz aizraujošu iespaidu. Tāpēc nav pārsteigums, ka intīmā zona daudziem bērniem šķiet visinteresantākā ķermeņa daļa, kuru viņi – vai nu vienatnē, vai kopā ar citiem bērniem – vēlas izzināt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Parādnieks ir kategorisks: “Pabalsti nav tāpēc, lai laistu pasaulē bērnus, bet pabalsti ir tāpēc, lai varētu atļauties bērnu!”
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Krievija aktīvi vervē algotņus trūcīgajās pasaules valstīs. Okupētajās teritorijās apmāca Kubas un Nepālas algotņus
TESTS. Izpildi testu, un mēs centīsimies uzminēt, kurā zodiaka zvaigznājā esi dzimis