Ekonomika
Bizness

Pēc “Olmafarm” valdes priekšsēdētāja Rubeņa lūguma, UR vērsies policijā par “Olainfarm” valdes locekles Beļevičas rīcību. Beļeviča sola vērsties tiesā par apmelošanu.0

Foto: Timurs Subhankulovs

(Plkst.13.20 papildināts virsraksts un visa ziņa ar Milanas Beļevičas viedokli.)

Uzņēmumu reģistrs vērsies Valsts policijā ar lūgumu pārbaudīt bijušās SIA “Olmafarm” valdes locekles Milanas Beļevičas, kas šobrīd ir AS “Olainfarm” valdes locekle, rīcību, izņemot valdes iesniegtus dokumentus Uzņēmuma reģistrā, informēja SIA “Olmafarm” valdes priekšsēdētājs Pēteris Rubenis.

Lai neatkārtotos līdzīgi gadījumi, Uzņēmuma reģistrs mainījis kārtību, nosakot, ka turpmāk SIA “Olmafarm” lietā iesniegtos dokumentus var izņemt, labot vai kā citādi ar tiem rīkoties tikai persona, kas tos ir parakstījusi un iesniegusi reģistrā vai arī šīs personas pilnvarotais pārstāvis.

Ar iesniegumu Valsts policijā Uzņēmumu reģistrs vērsies, reaģējot uz SIA “Olmafarm” valdes priekšsēdētāja P. Rubeņa lūgumu pārbaudīt, kāpēc komercreģistrā netika reģistrētas šī gada 13. jūnijā veiktās izmaiņas valdē, no tās atceļot Milanu Beļeviču un viņas vietā ieceļot Pēteri Rubeni. Kā noskaidrojās, Uzņēmumu reģistrā tika izņemti dokumenti atceltās valdes locekles Milanas Beļevičas interesēs.

P.Rubenis norāda: “Šis ir vēl viens spilgts apliecinājums tam, ka “Olainfarm” esošā valde izmanto jebkurus līdzekļus, lai tikai saglabātu amatus. Pretlikumīgā dokumentu izņemšana no Uzņēmumu reģistra lietas deva iespēju Milanai Beļevičai, kura bija zaudējusi SIA “Olmafarm” līdzmantinieku vairākuma uzticību un no valdes atcelta, turpināt prettiesiski rīkoties uzņēmuma vārdā, tādējādi nodarot kaitējumu uzņēmumam un tā līdzmantinieku interesēm.”

Tikai nesen tika saņemts dokumentārs apliecinājums situācijai, kurā atklājās, ka nākamajā dienā pēc tam, kad Uzņēmumu reģistrā bija iesniegti dokumenti, ar kuriem no SIA “Olmafarm” valdes bija atcelta Milana Beļeviča un viņas vietā iecelts P.Rubenis, minētos dokumentus no Uzņēmuma reģistra vienkārši izņēma Jānis Balodis, tādējādi Uzņēmumu reģistram bez dokumentiem vairs nebija iespējams reģistrēt izmaiņas SIA “Olmafarm” valdē.

Savā vēstulē Uzņēmumu reģistrs atzīst, ka pilnvarotā persona, zvērināta advokāta Haralda Velmera palīgs Jānis Balodis nedrīkstēja pieprasīt un saņemt P. Rubeņa iesniegtos dokumentos par izmaiņām, jo darbojās, pamatojoties uz Milanas Beļevičas izsniegtās pilnvaras pamata, zinot, ka jau bija nederīga, ņemot vērā, ka Beļeviča bija jau atcelta no uzņēmuma valdes locekles amata.

Uzsver, ka P. Rubenis izplata nepatiesu informāciju

Savukārt Milana Beļeviča, kura uzskata, ka no SIA “Omafarm” valdes atcelta prettiesiski, uzskata, ka P. Rubenis par viņu publiskajā telpā izplata godu un cieņu aizskarošu informāciju un apzināti grauj reputāciju. “Uzskatu, ka P. Rubeņa izplatītās ziņas ir nepatiesas, tendenciozas ar ļaunprātīgu mērķi izdarīt spiedienu uz mani. Apsveru iespēju pret P. Rubeni vērsties tiesā,” pauž M.Beļeviča.

Saistītie raksti

Viņa norāda, ka P. Rubeņa iecelšana “Olmafarm” valdes priekšsēdētāja amatā ir vērtēta Zemgales rajona tiesā, un tiesa lēmusi, ka P.Rubenis amatā ir iecelts prettiesiski.

“2019.gada 13.jūnijā man nebija informācijas, kā arī netika paziņots, ka būtu veiktas kādas izmaiņas SIA “Olmafarm” valdē. Vienīgā valdes locekle uz to brīdi biju es, un ņemot vērā, ka man jānodrošina uzņēmuma sekmīga darbība, esmu tiesīga vērtēt iesniegtos dokumentus. Man joprojām ir pārliecība, ka P.Rubenis SIA “Olmafarm” valdē iecelts prettiesiski, jo lēmums, uz kā pamata bija veiktas izmaiņas uzņēmuma valdē, tika pieņemts slepus un nepauž visu trīs SIA “Olmafarm” kopīpašnieku gribu,” skaidro M. Beļeviča.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO. Dreiliņu iedzīvotāji izmisumā: tuvu privātmājām grib būvēt “Depo” loģistikas centru
17 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Kādēļ šogad ir iemesls cerēt uz lētāku elektrību?
18 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Finanšu nozares asociācija: “Moneyval” ekspertu vērtējums uzskatāms par ļoti pozitīvu signālu
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Rail Baltica” Latvijā – iekavēti darbi, laika grafiks un neapgūta nauda. Valsts kontroles ziņojums 1
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Austrālijā paveic to, ko neviens nav spējis 15 gadus
15 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Gads ar Krišjāni
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā avarējusi ugunsgrēku dzēšanā iesaistīta lidmašīna ar trīs cilvēkiem
53 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Traģiska diennakts: ugunsgrēkos gājuši bojā seši cilvēki
25 minūtes