Pētnieks: Ķīnu ASV definē, kā savu lielāko ģeopolitisko izaicinājumu. Diemžēl, tas nenāk par labu Latvijai 26

“Daudzi politiķi arvien vairāk un vairāk sāk domāt, ka šis konflikts Ukrainā jebkurā gadījumā tiks iesaldēts un Krievija nevarēs pavirzīties uz priekšu pat, ja tā palīdzība nebūtu tik liela,” TV24 raidījumā “Globuss” skaidro Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks, Delavēras Universitātes doktorants Toms Rātfelders.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Pētnieks skaidro, ja palīdzība Ukrainai nepienāks, tad diemžēl Krievija turpinās virzīties arvien vairāk un vairāk uz priekšu un, iespējams, pat Krievija varētu uzvarēt Ukrainā.

“Šīs ir diskusijas un, protams, mums jāņem vērā arī tas, ka ASV pagaidām tiešām domā kā tiek risinātas iekšējās problēmas. Mūsdienu Amerika nav Aukstā kara Amerika. Un es neteiktu, ka tā ir arī agro 2000.gadu Amerika, kas tiešām bija gatava cīnīties pret terorisma draudiem- iebrukt Irākā, iebrukt Afganistānā. Tā apetīte Amerikā nav vairs tik liela,” skaidro Toms Rātfelders.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš piebilst, ka svarīgi ir ņemt vērā arī Ķīnas aspektu, jo Ķīnu ASV definē, kā savu lielāko ģeopolitisko izaicinājumu. Diemžēl, tas, kas nenāk par labu Latvijai, Krievija nav ASV prioritāte.

“Amerika vairāk prioritizē savus resursus uz Ķīnu,” stāsta Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks, Delavēras Universitātes doktorants Toms Rātfelders.

Vairāk skaties video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.