“Rīgā tā ir traģēdija…Kur palika Kongresa nams, mīļie cilvēki?” Guntars Račs komentē koncertzāļu trūkumu 43

“Rīgā tā ir traģēdija,” tā intervijā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja mūziķis, producents un Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes loceklis Guntars Račs, kad viņam tika lūgts komentēt koncertzāles Rīgā, un, vai ar koncertzālēm Latvijā “mūziķi ir apmierināti”.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

“Rīgā tā ir traģēdija tāpēc, ka mums Rīgā ir faktiski divas koncertzāles. Viena ir “Palladium” – privāta koncertzāle, kur notiek rokkoncerti, kur viss ir plus mīnuss…Bet ir cilvēki, kas tur nekad neies, jo viņi grib sēdošos koncertus, un tad viņi iet uz “VEF” [Kultūras pili]. “VEF” ir viena vienīgā koncertzāle, labi, vēl kādi ir, bet reāli tas ir “VEF”, jo nav vairs Kongresu nama,” tā norādīja Račs, vērtējot to, kāda ir situācija ar koncertzālēm galvaspilsētā.

“Kur palika Kongresa nams, mīļie cilvēki? To sāka remontēt, taisīt un tamlīdzīgi…Tagad skaidrs, ka tur mēģinās pūtēju orķestris “Rīga” vai simfoniskais orķestris, es tagad baidos sajaukt, bet šī koncertzāle vienkārši populārajai mūzikai zuda. Tāpēc es nevaru atbalstīt, ka tur būtu jāceļ tā saucamā mūsu slavenā akustiskā koncertzāle…Varēja atrast citu vietu, jo tur jau bija gatava vieta, kur viss notika – tur bija festivāls “Bildes” daudzus gadus. Forša koncertzāle! Tur bišķi būtu vajadzīga pārbūve aizmugurē skatuvei. Čiks, nav!” tā komentēja mūziķis un producents Račs, diskutējot TV24 raidījumā par koncertzālēm Rīgā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka 2022.gada 5.jūlija Ministru Kabineta sēdē apstiprināts Kultūras ministrijas (KM) izstrādātais Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta īstenošanas modelis, kas ietver starptautiska metu konkursa izsludināšanu, būvprojekta izstrādi un būvniecību, to paveicot līdz 2029. gadam, liecina informācija Kultūras ministrijas mājas lapā ŠEIT.

Kā iepriekš ziņots, Nacionālā koncertzāle tiks būvēta Rīgas Kongresu nama un tam piegulošo īpašumu teritorijā. Projekta īstenošanai tiks slēgts nodomu protokols starp KM, Rīgas domi un SIA “Rīgas nami”.

KM noteikts līdz 2026. gada 31. augustam vienoties ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību un SIA “Rīgas nami” par nacionālas koncertzāles būvdarbu īstenošanas un finansēšanas modeli un iesniegt Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par turpmāko rīcību, vienlaikus informējot par pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz “Rīgas nami” pamatkapitālā esošā nekustamā īpašuma Krišjāņa Valdemāra ielā 5, Rīgā, atsavināšanu par labu pašvaldībai.

Nacionālās akustiskās koncertzāles projekts tiek attīstīts, pamatojoties uz Valdības rīcības plāna Deklarācijas par Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai minēto uzdevumu – „Uzsākt nacionālās koncertzāles projekta īstenošanu,” kā arī, ņemot vērā Ministru kabineta 2019. gada 5. novembra sēdes protokollēmumā doto uzdevumu nacionālās koncertzāles projekta turpmākai īstenošanai. Plašāk par Nacionālo akustisko koncertzāli variet lasīt šEIT.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.