Foto-Fotolia

Sākot ar nākamo gadu, kucēniem no trīs mēnešu vecuma vajadzēs Eiropas Savienībā atzītu lolojumdzīvnieka pasi 1

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās atbildības pieaugumu

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Šodien Saeimā pieņemtie grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās suņu turēšanas paradumu maiņu Latvijā un stiprinās īpašnieku atbildību, tā veicinot arī sabiedrības drošību. Savukārt pazudušos mājas mīluļus varēs ātrāk atdot īpašniekiem, informē Latvijas veterinārārstu biedrība(LVB).

Likuma grozījumi nosaka, ka, sākot ar nākamo gadu, kucēnam jau trīs mēnešu vecumā būs jābūt ES valstīs atzītam dokumentam – Eiropas Savienības lolojumdzīvnieka pasei, kas ir vienīgais dokuments, kurā vienkopus pieejama visa informācija par dzīvnieku, tai skaitā, dzīvnieka mikročipa numurs, tā ievadīšanas vieta, informācija par dzīvnieka īpašnieku, dzīvnieka vakcinācijām un veselības stāvokli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat likumā būs noteikts, ka pēc mikročipa ievadīšanas tam būs jābūt reģistrētam valsts vienotajā reģistrā – Lauksaimniecības datu centra (LDC) reģistrā.

LVB priekšsēdētāja Māra Viduža pamato likuma grozījumu nepieciešamību: “Prakse rāda, ka laiku, kuru likumdevējs bija līdz šim atvēlējis reģistrācijai, saimnieki neizmantoja lietderīgi, atlika reģistrāciju LDC uz pēdējo brīdi un tad par to vispār aizmirsa, attopoties tikai tad, kad jau bija notikusi nelaime un suns ar nereģistrēto čipu ir pazudis.”

Likuma grozījumi paredz, ka nākamie īpašnieki, kas gribēs legāli iegādāties kucēnu, tagad varēs pamatoti pieprasīt, lai kucēns būtu piedāvājuma brīdī vakcinēts, apzīmēts ar mikročipu, kas reģistrēts valsts vienotajā LDC reģistrā, un tam būtu sava unikāli numurēta pase.

Jaunais dokuments ļaus īpašniekiem būt arī mobilākiem: kā rāda veterinārārstu pieredze, nepieciešamība īpašniekam šķērsot Latvijas robežu kopā ar dzīvnieku rodas daudz biežāk, nekā sākotnēji persona ir prognozējusi brīdī, kad pirmo reizi ar kucēnu bija vizītē pie veterinārārsta.

Līdz šim katrs suns, kura īpašnieks neplānoti vēlējās ar suni šķērsot Latvijas robežu un saņemt pasi, bija pakļauts veselības riskam no pārvakcinēšanas, jo visa ar suņa veselību saistītā informācija nebija pieejama vienuviet.

Saimniekam radās izdevumi par atkārtotu vakcināciju un cita dokumenta – pases – izrakstīšanu. Turklāt dokumentu maiņas gadījumā bija jāgaida 21 diena, līdz jaunais dokuments kļuva derīgs.

Uzreiz saņemot pasi līdz kucēna 4 mēnešu vecumam, šīs problēmas būs novērstas. Tai pašā laikā varam nomierināt suņu saimniekus, kas jau ir saņēmuši suņu vakcinācijas apliecību, ka jaunas apliecības ar 2020. gada janvāri vairs izsniegtas netiks, taču līdz šim saņemtais dokuments nebūs jāmaina, jo tas būs derīgs visu suņa mūžu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.