“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo? 122

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”  NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš turpina informēt par notikumiem karalaukā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde nākusi klajā ar diviem dažādiem paziņojumiem no Kirila Bodānova,” Slaidiņš skaidro, ka raugoties uz šiem paziņojumiem, viņš tur redz atklātu dezinformāciju, kas 9.maija kontekstā, viņaprāt, ir pilnīgi normāli.

“Situācija frontē tuvojas kritiskajai robežai. Krievi uzbrūk, iniciatīva viennozīmīgi pieder viņiem. Krievijas nodoms ir izstiept jau tā mazskaitlīgās ukraiņu rezerves.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tad sekoja paziņojums, ka visi ukraiņu spēki pie Časovjaras ir izmantoti un diemžēl vairāk rezervju nav. “Tātad,  karaspēka komandieris saka, ka man viss ir slikti, mana dāma ir nokauta.”

Savukārt pēcāk Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvalde jau pauda optimistiskāku paziņojumu: “Mēs varēsim stabilizēt frontes līniju un galvenais uzdevums, protams, ir stabilizēt fronti un atmest uzbrucējus atpakaļ.”

Tiek uzskatīts, ka galvenajam triecienam tomēr būtu bijis krieviem Sumu apgabals. Bet pašlaik iepretim tam ir neliels grupējums. Nav tas tik liels, lai varētu sākt. “Situācija tur mainās pa stundām,” bilst majors Slaidiņš.

Bet 14.maijā nāk paziņojums: “Situācija nav katastrofāla. Nevajag celt paniku. Pašlaik notiek Krievijas bruņoto spēku aktīvā pierobežas fāze,” nevar teikt, ka krieviem ir ievērojami panākumi, bet situācija ātri mainās. Turpinās frontes stabilizācijas pasākumi.

Krievi izplata naratīvu, ka uzbrukums veikts ar mērķi izveidot bufera zonu. Tas nozīmē: “Lielu pelēko zonu, kurā neviens nesaimnieko. Kurš tur ieiet, uzreiz pa ragiem dabū.”

Šī bufera zona ir apmēram tik liela, lai Ukrainas stobra artilērija nevar apšaudīt Belgorodas rajonu. Vairāk skaties video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.