Foto – Shutterstock

Sods par neatļautu stāvēšanu. Vai tiešām tam jābūt tik lielam? Un ja nu es nemaksāšu? 0

Namu apsaimniekotājs pirms diviem gadiem pie mūsu pagalma uzlika ceļa zīmi, ka tajā drīkst iebraukt tikai ar caurlaidēm. Blakus bija arī zīme ar norādi, kā pareizi jānovieto automašīnas (ar priekšu uz apstādījumu pusi), bet šo zīmi katrs ievēroja, kā pagadās. Pēkšņi vienā dienā policija pie automašīnām piestiprināja lapiņas par 30 eiro naudas sodu visiem, kuri tās bija novietojuši nepareizi. Vai tiešām nevarēja iztikt ar brīdinājumu, jo mašīnas pagalmā taču nevienam netraucē? Kas notiks, ja es šo sodu nemaksāšu? RAIMONDS RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30
Lasīt citas ziņas

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.10. panta astotā daļa tik tiešām paredz, ka par atsevišķu apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu transportlīdzekļa vadītājam uzliek 30 eiro naudas sodu. Tātad likumā ir precīzi norādīts sods – tas nevar būt ne brīdinājums, ne arī mazāks vai lielāks.

Iespējas pārsūdzēt

Taču kodeksa 21. pantā ir paredzēta iespēja atbrīvot vainīgo personu no administratīvās atbildības, ja noticis maznozīmīgs pārkāpums. Tas nozīmē: ja ziņas par administratīvo pārkāpumu ir pietiekamas, lai konstatētu, ka izdarītais pārkāpums ir maznozīmīgs, institūcija vai amatpersona, kurai piekritīga lietas izskatīšana, ir tiesīga neuzsākt administratīvā pārkāpuma lietvedību vai izbeigt uzsākto lietvedību un atbrīvot personu no administratīvās atbildības, iztiekot tikai ar mutvārdu aizrādījumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ceļu satiksmē izdarīto administratīvo pārkāpumu var atzīt par maznozīmīgu, ja par to paredzētais naudas sods nepārsniedz 40 eiro un ja šis pārkāpums nav radījis draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem vai viņu mantai. Vēstulē aprakstītais gadījums varētu atbilst maznozīmīga pārkāpuma definīcijai, tāpēc iesakām jums lēmumu pārsūdzēt, lūgt atzīt izdarīto pārkāpumu par maznozīmīgu un piemērot kodeksa 21. panta nosacījumus.

Pie transportlīdzekļa vējstikla piestiprinātos administratīvā pārkāpuma protokolus – lēmumus par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem – var pārsūdzēt 10 darba dienu laikā lēmumā norādītajā iestādē. Lēmumu, kas pieņemts, atbildot uz sūdzību, 10 darba dienu laikā var pārsūdzēt rajona tiesā pēc deklarētās dzīvesvietas adreses.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.