FOTO: SHutterstock.com

Suns rok bedres dārzā. Ko darīt? 16

Suņi, kas dzīvo privātmājās vai to pagalmos, vai jebkurā citā slēgtā teritorijā, mēdz rakt bedres. Galvenie jautājumi, kas saimniekus nodarbina šādos gadījumos: kāpēc suns tā dara, kāpēc posta dārzu. Saņemot iespējamo pareizo atbildi uz jautājumu, svarīgāk par to ir novērst nevēlamo darbību.

Reklāma
Reklāma

Biežākie iemesli, kāpēc suns rok bedres:

Veselam
Lūk, kā izskatās nekopta sieviete: 7 pazīmes, kas par to liecina 30
Kokteilis
Kas tās sagaida – 3 zodiaka zīmes šajā nedēļas nogalē rūgti raudās
Pircēja pasūta pilnīgi vienādas preces no “Temu”, “Shein” un “AliExpress”. Rezultāti bija pārsteidzoši 26
Lasīt citas ziņas

1. Medību šķirņu suņi, kas selekcionēti medībām alās, piemēram, takši, to dara, instinktu vadīti. Šādos gadījumos atradināt suni no rakšanas praktiski neiespējami.

2. Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc suns rok bedres, – tā viņš iztērē lieko enerģiju. Šajā gadījumā tas ir signāls, ka sunim ikdienā trūkst saimnieka uzmanības un slodzes. Jādodas pastaigās!

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Dažkārt suns rok mazas bedres un ļoti daudz. Iespējams, dzīvnieks vēlas iztērēt savu enerģiju vai arī pievērst sev saimnieka uzmanību, jo arī rājiens par nevēlamu uzvedību ir iegūta cilvēka uzmanība. Tāpēc ikdienā jāvelta sunim lielāka uzmanība.

4. Suns var rakt bedres pie vai zem sētas un censties izbēgt no teritorijas. Iemesls tas pats, tikai šajā gadījumā suns ir drosmīgāks un savās gaitās (ja izdodas izkļūt) vēlas doties pats, nesagaidījis saimnieku.

5. Dažkārt, ja laiks ir karsts, suņi mēdz izrakt bedri, lai atvēsinātos, – zeme ir vēsa, dzīvnieks ieguļas bedrē un sajūt vēsumu. Tāpēc der padomāt, kā sunim nodrošināt vietu, kur viņš varētu justies vēsumā.

7. Suņi var rakties, ja izjūt stresu. Mājdzīvnieks izskatās uzbudināts, nervozs, bet citkārt pretēji – apātisks. Stresa ietekmē dzīvniekam var mainīties apetīte (no pilnīgas atteikšanās no ēdiena līdz pat rijībai). Sunim mainās uzvedība, visbiežāk uz slikto pusi – dzīvnieks var izrādīt agresiju, gaudot, riet vai būt pārlieku bailīgs. Šādos gadījumos nepieciešama kinologa un veterinārārsta konsultācija, lai saprastu, kas izrassījis šīs izmaiņas un kā dzīvniekam palīdzēt.

8. Kuces grūsnības periodā var rakt pagalmā bedres, instinktu vadītas. Bet ne vienmēr.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.