Foto: Monta Blāze – Pētersone

Talantīga fotogrāfe iemūžinājusi Ventspils ronīšus burvīgās bildēs, aicinot būt atbildīgiem 0

Šogad Ventspils pludmalē iespējams redzēt salīdzinoši daudz roņu mazuļu. Daudz iedzīvotāji katru dienu dodas apskatīt skaistos zvēriņus, tomēr ne visi saprot, kā pret roņiem jāizturas.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Fotogrāfe Monta Blāze – Pētersone no Ventspils devusies uz pludmali pēc tam, kad viņai šķitis – cilvēki nesaprot, kādu kaitējumu ar savu pārlieku lielo interesi un izturēšanos nodara, savu ierakstu, kurā viņa sašutusi aicināja Ventspils pašvaldības policiju sargāt ronēnu mazuļus, viņa publicēja savā Facebook.com profilā. Šodien, intervijā portālam kokteilis.lv Monta priecīgi atzinusies, ka Ventspils kārtības sargi jau ir nodrošinājuši ronēnu apsardzi pludmalē.

Pievērst uzmanību – kā izskatās lielās ļaužu masas, kas ielenkušas mazuļus…
Monta stāsta, kā devusies uz pludmali, kur tapušas skaistās roņu mazuļu fotogrāfijas: “Kā jau visi, arī es pamanīju, ka cilvēki to vien dara kā publicē selfijus sociālajos tīklos, beigās palika jau skumji un tajā pašā laikā bija lielas dusmas. Aizbraucām, es biju ekipējusies ar fotoaparātu un sabildēju roņu mazuļus, vēršot uzmanību uz to, kā ko malas izskatās tās milzīgās ļaužu masas, kas ielenkušas neaizsargātos mazuļus. Lai to dabūtu kadrā, izmantoju objektīvu ar plato leņķi, esot cilvēkiem tūlīt aiz muguras. Tad arī uztaisīju dažus portretus ar lielo objektīvu, kas ļauj no droša attāluma iemūžināt arī roņu mazuļus”.
Fotogrāfe atzīst, ka postu savā profilā ielikusi tādēļ un fotogrāfijas uzņēmusi, lai cilvēkus uzrunātu, lai tie pamanītu problēmu. “Visi priecājas, nedomājot par sekām!

CITI ŠOBRĪD LASA
Vai viņi priecātos, ja mēs būtu devušies baros uz dzemdību nodaļu, taisītu selfijus ar jaundzimušajiem un barojuši ar to, kas “pa rokai”, kad mazulim nepieciešams ir tikai un vienīgi mātes piens?”.

Tāpat fotogrāfe stāsta, ka daudzi bija atnākuši ar suņiem un viņa arī uzzinājusi, ka viens roņu mazulis jau ticis sakosts, kaut gan neesot vēl zināms, vai vaininieks ir kāds suns vai cits savvaļas dzīvnieks. “Kurš viņus sargās, ja ne mēs paši?” – Monta saka.

  • Kā pareizi izturēties pret roņu mazuļiem?
    Martā un aprīlī pelēko roņu mazuļi, kas dzimst pie Igaunijas piekrastes salām un tās ieskaujošajiem ledus laukiem, līdz Latvijas piekrastei nokļūst peldus vai dažkārt arī uz dreifējošiem ledus gabaliem. Mazuļiem, kas pāragri šķirti no mātes un kuriem pašiem ir jāspēj sameklēt barību, iespējas izdzīvot ir mazas.
  • Ieraugot roņu mazuli, ir jāprot atšķirt veselīgus, savvaļā izdzīvot spējīgus ronēnus no tādiem, kas ir novārguši un nevar izdzīvot pašu spēkiem. Tādā gadījumā ir jāzvana uz Dabas aizsardzības pārvaldi pa tālruni 29198590 un jāizklāsta situācija. Nekādā gadījumā cilvēki nedrīkst roņu mazuļus barot, aiztikt ar rokām vai kādiem priekšmetiem un tuvoties tiem pārlieku tuvu.
  • Ja pastaigā līdzi ir suns, dzīvnieks jāpaņem īsā pavadā, lai tas nevarētu kaitēt roņu mazulim. Daudzi suņi, sajūtot, ka dzīvnieks ir novārdzis, var to sakost. Jāatgādina, ka ronēni var būt slimi ar kādu infekcijas slimību, kā rezultātā inficētos arī pats kodējs.

Fotogrāfes Montas Blāzes – Pētersones fotogrāfijas, kas tapušas Ventpils pludmalē:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.