Foto – Shutterstock

Tīrs arī bez ķīmijas! Kas īsti ir mikrošķiedru lupatiņas? 0

Mēbelēm īpašs paņēmiens

Virtuves daļā ir saplākšņa mēbeles, aiz vienām durvīm ledusskapis un saldētava, aiz citām – ūdens filtrs un atdzelžošanas iekārta. Uz loga kaķene Ince, bet varbūt Tince (pat saimniece tās neatšķir).
Foto – Anda Krauze
Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Tagad tiek piedāvāti dažādi mēbeļu tīrīšanas un atjaunošanas līdzekļi. Taču ne vienmēr vajag lietot ķīmiju, daudzos gadījumos ideālu tīrību var panākt, ņemot palīgā vien mikrošķiedras lupatiņu un ūdeni.

Savā dzīvoklī vai mājā tīrām, kā esam ieraduši. Taču profesionāļi, kuriem ik dienu ideālā tīrībā jāuztur lielas biroju vai veikalu telpas, atraduši efektīvas metodes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tīrīšanas speciāliste Anita Vidiņa stāsta, ka lielākajai daļai galdu, skapju un plauktu ir ūdensizturīgs pārklājums – tie ir laminēti (jo īpaši virtuves mēbeles), klāti ar ūdensizturīgu laku, dažkārt pulēti. Arī jauno pakešu logu palodzes parasti klāj plastikāts. Šādas virsmas ļoti labi var notīrīt ar mazliet mitru mikrošķiedras lupatiņu. Taču paņēmiens ir īpašs. Lupatiņu pārloka uz pusēm, galiņu (1/3 vai 1/4) samērcē ūdenī un nospiež. Tad sarullē, ietinot mitro galiņu, un izgriež, lai būtu viegli mitra. Slapjākai poras būs pilnas ar ūdeni, un tā neuzsūks netīrumus. Drānu saloka vismaz astoņās daļās, lai nelielais taisnstūrītis pilnībā ieguļas plaukstā, un galdu vai citu virsmu notīra vienā paņēmienā, neatraujot no virsmas. Tad lupatiņu apgriež uz otru pusi un tīra nākamo plakni. Ja drāna salocīta astoņās daļās, katru no tām var izmantot no abām pusēm, tātad notīrīt 16 darba virsmas.

Tieši tāpat tīra pulētās mēbeles. Daudzās ģimenēs tās saglabājušās no senākiem laikiem. Ja pulētā sekcija būs ideāli notīrīta, no jauna radušos pirkstu nospiedumus varēs noņemt punktveidā ar mikrošķiedras lupatiņu. Toties, ja pulētā mēbele ir nevienmērīgi plankumaina, tas liecina, ka nav akurāti notīrīta vai lupatiņa bijusi pārāk mitra.

Ja netīrumu vairāk, jāņem talkā divas lupatiņas – vispirms notīra ar mitru, pēc tam nospodrina ar sausu. Ļoti netīrām virsmām (ja uz virtuves galda radušies traipi vai uz palodzes puķu podi atstājuši neglītus apļus) ieteicams izmantot krēmveida tīrīšanas līdzekļus, piemēram, Cif Cream. Neder abrazīvi (skrāpējoši) tīrīšanas līdzekļi, jo tie atstās sīkas, ar aci neredzamas švīkas, kurās krāsies netīrumi.

Šādi strādājot, istabās un virtuvē var iztikt bez dažādiem ķīmiskiem līdzekļiem, saudzējot savu veselību, kā arī ietaupot naudu. Ķīmija vajadzīga vien vannasistabai, toties izlietni un dušas kabīni katru dienu var noslaucīt tikai ar mikrošķiedras lupatiņu.

Anita Vidiņa uzskata, ka lakotām un lamināta mēbelēm nekādi aizsarglīdzekļi nav vajadzīgi.

Mūsdienās ražotās dabiskā koka mēbeles arī ir pārklātas ar gandrīz neredzamu laku. Nelakotās pēc notīrīšanas gan jāpabaro, apstrādājot ar kādu šim nolūkam domātu eļļu. To uzsmidzina uz mēbeles vai tīras drāniņas un ierīvē kokā, līdz eļļa vairs neuzsūcas. Pārpalikumus noslauka ar drāniņu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.