Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/AP

Top salokāmais viedtālrunis – ar atlokāmu ekrānu un bateriju 0

Tikpat ātri kā viedtālruņu pasaulē parādījās pirkstu nospiedumu un sejas atpazīšanas tehnoloģijas, drīz vien būs pieejami arī atlokāmi viedtālruņi. Tie vienu brīdi pildīs savus tiešos pienākumus, bet jau citā būs kā nelieli planšetdatori.

Reklāma
Reklāma

Atlokāms ekrāns, atlokāma baterija

Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Izskatās, ka pirmais ražotājs, kas ko tādu piedāvās klientiem, būs “Samsung”, kura “Galaxy X” pārdošanā varētu nonākt jau nākamā gada februārī. Par precīziem tā izmēriem spriest pāragri, bet runā, ka salocītā formā priekšējais ekrāns varētu būt 4,5 collu liels, bet atlocītā veidā iegūtu 7,3 collu lielu ekrānu. Taču ekrāni var būt arī lielāki, jo šobrīd iespējams ir gandrīz jebkas.

Kā ziņo Dienvidkorejas portāls “ETNews”, kura rīcībā nonākusi konfidenciāla jaunākā informācija par ilgi gaidīto jaunumu, ražotājam varētu būt izdevies izdomāt risinājumu vienai no lielākajām koncepta problēmām – baterijas novietojumam. Risinājums varētu būt tāds pats kā ekrānam – bateriju veidot lokāmu, kas, pateicoties tās izmēriem, būtu 6000 mAh liela. Ņemot vērā, ka atlocītā veidā baterijai būs jādarbina ekrāns, kas atbilst jau mazam planšetdatoram, šāda izmēra baterija ir akūta nepieciešamība. Tāpat kompānijai izdevies atrisināt problēmu ar iekšējo komponentu dzīvotspēju, tālrunim lokoties.

Daudzo problēmu projekts

CITI ŠOBRĪD LASA

Pie atlokāma ekrāna viedtālruņa “Samsung” strādā jau kopš 2013. gada, taču tikai tagad izskatās, ka projekts tuvojas noslēgumam. Mūsdienās tas ir ārkārtīgi ilgs laiks viedtālruņu pasaulē. Tas vien pierāda, cik sarežģīts un problemātisks projekts bijis. Līdz šim lielākās problēmas ražotājam sagādāja tieši lokāmais ekrāns – kā to veidot, no kāda materiāla, kā izbēgt no ekrāna nolietošanās locījuma vietā?

“Samsung” izgāja cauri daudziem dažādiem plāniem, caurspīdīgiem no plastmasas veidotiem un ļoti elastīgiem variantiem, līdz beidzot atrada īsto risinājumu, taču tad nāca cita problēma – ekrāna pasargāšana no mitruma un gaisa radītiem bojājumiem. Tālāk sekoja daudzi un dažādi solījumi vismaz trīs gadu garumā, nevienam no tiem nepiepildoties, līdz 2016. gadā parādījās projekts “Galaxy X”. Arī šis projekts bijis apvīts ar solījumu, piemēram, par lokāmu viedtālruni vēl 2017. gadā. Iespējams, šo gadu laikā kompānija vairāk uzmanības veltīja jaunāko “S” sērijas viedtālruņu pilnveidei, kuri šo gadu laikā ieguva ielocītas apmales un kļuva ārkārtīgi populāri. Bet vai tiešām šoreiz varētu ticēt jaunākajai informācijai un “Samsung” atkal nepagarinās viedtālruņa iz­strādi? Šoreiz, šķiet, mēs tiešām beidzot varētu sagaidīt taustāmu rezultātu, nekad iepriekš tik daudz būtiskas informācijas, tostarp par tālruņa izskatu, nav bijis.

“Samsung” gan nav vienīgais ražotājs, kas gadu laikā centies nākt klajā ar lokāmu viedtālruni – pie tā strādā arī “Apple”, “LG”, “Motorola”, “Huawei”. Ikviens gribētu būt pirmais – kā pirkstu nospieduma vai attēla atpazīšanas gadījumā –, taču cerēsim, ka cīniņš par šo godu neaizēnos kvalitāti un mēs sagaidīsim precīzi nostrādātu, nevis sasteigtu produktu.