Reklāmraksti

Vai iegādāties lietotu vai jaunu sadzīves tehniku?0

Foto: Shutterstock.com

Sava mājokļa aprīkošana ar jaunu sadzīves tehniku daudziem ir aizraujošs notikums, taču brīdī, kad tiek saskaitīta kopējā pirkuma summa, prieki var ātri beigties. Ja Tu vēlies atrast izdevīgu darījumu, tad visticamāk lūkosi pēc izpārdošanām un atlaidēm, bet ir vēl kāda opcija – pirkt lietotu sadzīves tehniku. Šajā rakstā aplūkosim vai izdevīgāk un gudrāk ir iegādāties jaunu vai jau kādam kalpojušu tehniku!

Kaulēšanās iespējas

Ja esi nolēmis sadzīves tehniku iegādāties specializētā veikalā jaunu, pārdevējiem tajos parasti ir ierobežotas iespējas piedāvāt atlaides. Pat ja spēsi vienoties par īpašu atlaidi 10 – 25% apmērā, tas ir absolūtais maksimums, lai pārdevējs spētu segt visas izmaksas un arī no pārdotā kaut ko nopelnīt.

Vēl kāda opcija meklējot jaunu sadzīves tehniku par izdevīgām cenām ir interneta plašumi. Jauna sadzīves tehnika internetā mēdz būt būtiski lētāka kā veikalos, jo pārdevējam nav jāuztur fizisks veikals, kur preces cenu sadārdzina īres un citi izdevumi. Šī iemesla dēļ, izdevīgas cenas jaunai sadzīves tehnikai vērts meklēt tieši interneta veikalos!

Pērkot lietotu sadzīves tehniku, Tev ir lielākas iespējas kaulēties un iegādāties vēlamo lietu lētāk, jo vai nu pārdevējs vēlas no tās ātrāk atbrīvoties, vai sludinājumā ir norādījis krietni lielāku cenu, par kādu būtu gatavs no tās šķirties. Tomēr arī pārāk zemai cenai būtu jārada aizdomas, jo tam, visticamāk, ir kāds iemesls.

Garantijas

Iegādājoties jaunu sadzīves tehniku veikalā vai internetā, Tu saņemsi pirkuma dokumentu un garantiju, tāpēc, ja ar iegādāto preci kas garantijas periodā atgadīsies un tā nebūs paša vaina, tirgotājam vai ražotājam būs pienākums to salabot vai mainīt pret jaunu. Šis ir sevišķi svarīgi, ja kopējā pirkuma summa mērāma simtos vai pat tūkstošos eiro.

Ja to pašu ledusskapi vai veļas mašīnu tomēr izvēlies pirkt lietotu, jārēķinās ar zināmiem riskiem. Caur sludinājumu atrasta un iegādāta sadzīves tehnika visticamāk tiks iegādāta skaidrā naudā un bez jebkāda līguma, tāpēc, ja “lieliskais darījums” kādā jaukā dienā vairs neslēdzas iekšā, naudu par to visticamāk neizdosies atgūt. Arī lietotās sadzīves tehnikas veikali garantijas vai nu nesniedz, vai tās tiek dotas uz ļoti ierobežoties nosacījumiem.

Foto: Shutterstock.com

Saderība interjerā

Pat ja Tev ir izdevies atrast labu lietotu ledusskapi par super cenu, iespējams tam nebūs īstais platums vai dziļums, lai perfekti aizpildītu tam virtuvē paredzēto vietu. Šī ir lieta, ar kuru, meklējot lietotu sadzīves tehniku, būs jārēķinās ļoti bieži, un atbilstoša izmēra sadzīves tehnikas atrašana var aizņemt daudz laika.

Jaunas sadzīves tehnikas iegāde šādas problēmas neradīs. Veikali ar plašu piedāvājumu visticamāk spēs piemeklēt tieši Tavai virtuvei piemērotu sadzīves tehnikas komplektu, kas atbildīs pēc:

– izmēriem (platuma, augstuma un dziļuma);
– krāsas (virtuves iekārtai un sienām atbilstošs tonis) vai
materiāla;
– zīmola (ja vēlies salāgotu virtuves tehniku).

Ir cilvēki, kurus dažādu krāsu un zīmolu salikumu rēbuss virtuvē nesatrauc, taču visticamāk tieši izmērs būs tas, kas liks no noskatītā, lietotā ledusskapja atteikties. Pērkot jaunu sadzīves tehniku, varēsi iekārtot virtuvi kā vien vēlēsies, turklāt ievērojami ietaupīsi savu laiku.

Piegādes iespējas

Pērkot lietotu tehniku, visbiežāk piegāde līdz Tavām durvīm netiks nodrošināta un nāksies meklēt savu transportu. Ja Tavā paziņu lokā nav spēcīgi un izpalīdzīgi draugi ar piemērotu auto, ledusskapja nogādāšana līdz mājām var būt sarežģīts process, par kuru vēl var nākties piemaksāt.

Jaunas sadzīves tehnikas iegāde visbiežāk paredz vai nu bezmaksas vai zemas papildus maksas piegādes iespēju, kas ievērojami atvieglo pirkuma atgādāšanu no veikala. Piemēram, viens no lielākajiem interneta veikaliem www.1a.lv saviem pircējiem piedāvā bezmaksas piegādi uz tādām Latvijas pilsētām kā Rīga, Daugavpils, Jelgava un Liepāja! 1A.lv – tā ir sadzīves tehnika internetā ar lielāko piedāvājumu un par labākajām cenām!

LA.lv