Skats no folkloras kopas “Upīte” koncerta – Jāņu ielīgošanas – pagājušajā gadā.
Skats no folkloras kopas “Upīte” koncerta – Jāņu ielīgošanas – pagājušajā gadā.
Publicitātes foto

Vēl nav plānu Līgo vakaram? Ieskaties, kādi pasākumi šodien notiks visā Latvijā! 0

Šodien, dziedot, dejojot, spēlējot teātri un rotājoties, visā Latvijā svinēs Jāņus.

Rajevs skaidro, vai NATO tiešā kontaktā karos ar Krieviju
“Paldies, Latvija! Tev mani nevajadzēja. Kopš šodienas es Latvijā būšu ciemiņš” – Gobzems atvadās
“Krievi var ierasties jebkurā laikā, nogalināt mūs gultās” Polijas Suvalkos valda satraukums
Lasīt citas ziņas

Liepājā plkst.16 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” bez maksas varēs noskatīties izrādi “Skroderdienas Silmačos”. Izrādi Leldes Kaupužas režijā izspēlēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts”, Liepājas Jauniešu teātra studijas un Liepājas Tautas teātra apvienotais aktieru ansamblis, piedaloties vokālajam ansamblim “Šokolāde” un tautas deju ansambļa “Vaduguns” jauniešu kolektīvam.

Šodien plkst.19 Siguldas pilsdrupu estrādē sāksies Ogres teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos”. Pēc izrādes plkst.22 Siguldas pilsdrupu estrādē notiks Jāņu nakts zaļumballe, uz kuru ielūdz brāļi Auzāni un Līgo orķestris, kā arī dīdžejs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Madonā Jāņu nakts balle notiks pie kultūras nama un tā sāksies plkst.23. Vestienas estrādē plkst.19 līgotāji aicināti uz koncertuzvedumu “Bagātā brūte”. Lubānas estrādē plkst.16 varēs sadziedāties ar Lailu, Ilzi Purmalieti.

Cēsīs no plkst.10.30 līdz plkst.13 norisināsies tradicionālais skrējiens “Jānis un Jānītis 2022”. Plkst.12 Bērzkroga stāvlaukumā notiks muzikāla izrāde “Žūpa Bērtulis”. Izrādi veido Veselavas teātra studija “Kurlās vardes”. Plkst.18 ikviens aicināts uz vērienīgu Jāņu svinēšanu Raiskumā kopā ar Latvijas teātru dziedošajiem aktieriem, “Jauno Jāņu orķestri”, “Credo” un citiem māksliniekiem. Plkst.22 Zaubes kultūras nams aicina uz Līgo nakts balli Zaubes muižas parkā. Spēlēs grupa “Pipari”. Alauksta ezera krastmalā no 23.jūnija līdz 25.jūnijam notiks Līgo festivāls trīs dienu garumā. Uz lielās Alauksta estrādes skatuves uzstāsies tautā iemīļoti mūziķi, būs sportiskas aktivitātes, uguns rituāls, dzīvās mūzikas skatuve, pliko skrējiens, pusnakts balle līdz rītam un citas aktivitātes.

Valkā plkst.10 pie veikala “Oļupe” skanīgi ielīgos Valkas pilsētas kultūras nama tautas mūzikas kapela “Sudmaliņas” un dziesmu draugu kopa “Nāburgi”.

Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē plkst.16 amatnieku tirdziņš un Dikļu pavāru Mārtiņa Sirmā un Jāņa Siliņa meistarstiķi. No plkst.18 līdz rīta gaismai līgošana kopā ar tautas muzikantiem, Rīgas Tehniskās universitātes postfolkloras grupu “Daba san”, jaunfolka grupu “Jaunais Jāņu orķestris”, grupu “Zelta kniede”.

Plkst.22.30 Mazsalacā, Lībiešu pilskalna estrādē un plkst.23 Burtnieku pagasta estrādē notiks Līgo nakts zaļumballe.

Saulkrastu kultūras centrs aicina līgotājus uz Pabažu ezerkrasta estrādi no plkst.22, lai izbaudītu Līgo nakts zaļumballi kopā ar grupu “Ballīšu kvartāls” un DJ Rolandu.

Ventspils novadā plkst.12 Jūrkalnes pagasta “Labiešos”notiks radošās darbnīcas un meistarklases “Līgo laiks pirtī”, no plkst.21 varēs līgot Zlēku muižas parkā, savukārt Užavas estrādē līgošana sāksies plkst.22.

Ventspilī Reņka dārzā plkst.20 Ventspils teātris izrādīs Rūdolfa Blaumaņa lugas “Trīnes grēki” iestudējumu, savukārt plkst.23 sāksies Jāņu nakts zaļumballe ar grupu “Tirkizband” no Jelgavas un Dj Lāci.

Pāvilostas Upesmuižas parka estrādē plkst.18 Pāvilostas pilsētas kultūras nama dramatiskā kolektīva izrāde Māra Horna “Iz senioru dzīves”, ko ar dziesmām un dejām kuplinās Pāvilostas pilsētas kultūras nama kolektīvi, savukārt plkst.22 zaļumballe kopā ar grupu “Piemare”.

Priekules tirgus laukumā no plkst.10 Jāņu ielīgošanas tirgus. Plkst.19 Priekules kultūras nama pagalmā Līgo vakara izrāde “No saldenās pudeles”.

Rucavā no plkst.9 notiks Zāļu tirgus, plkst.22 Rucavas brīvdabas estrādē Līgo svētku ielīgošana un zaļumballe ar grupu “Zēgevaldes trio”.

Saldus novadā Pampāļu estrādē notiks pasākums “Līgo visi Pampāļi”, Jaunauces pagastā notiks līgo nakts zaļumballe kopā ar grupu “Brekšu Pekši”. Jāņu svinības notiks arī Striķu muižas parkā.

Skrundas estrādē no plkst.22 līdz 4 zaļumballe kopā ar grupu “Sapņu pietura”. No plkst.10 suitu ļaudis ielīgos Alsungas pagasta teritorijā, apbraukājot ciemus. Plkst.20 Ēdolē Dzirnavu dārzā “Līgo veci, līgo jauni, līgo visa Ēdolīte” – pirmizrāde Andris Niedzviedzis “Trīsarpus atraitnes”. Piedalās Ēdoles pašdarbnieki. Plkst.22 kopējs ugunskurs un Līgo balle, kurā spēlēs “Suitu muzikanti”, savukārt plkst.24 notiks puspliko skrējiens gar Dzirnavu ezeru.

No plkst.10 Engurē norisināsies Līgo tirgus lustes un andele, kur būs iespēja iegādāties amatnieku un zāļu sievu sagādātos labumus.

Vakarā no plkst.20, Engures Auniņparka estrādē notiks Līgo vakara noskaņas pasākums ar Engures Kultūras nama sieviešu kori “Engure”, deju kolektīviem “Jadals” un “Ungurs”. Šodien ielīgošana, svētku tirdziņš un zaļumballe notiks arī Tukuma novada Matkulē.

Jelgavas novada Ozolnieku Jāņu pļavā plkst. 21 notiks Līgo pasākums, Līvbērzes estrādē gaidāma Līgo nakts balle ar grupu “2 PRO”.

Bauskas pilskalna parka estrādē plkst. 16 gaidāms Līgo svētku koncerts par godu kinofilmai “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Aizkraukles novada Daudzesē plkst.11 būs Līgo sporta spēles, plkst.18 Jaunjelgavas Liepu parka estrādē – Līgo ieskandināšana ar Jaunjelgavas kultūras centra mākslinieciskajiem kolektīviem.

23.jūnija plkst.20 Jēkabpils Kena parka estrādē gaidāma Līgo nakts zaļumballe kopā ar grupu “Jauda”, Aknīstē plkst.16 būs koncerts “Es nopinu vainadziņu”.

Šodien plkst.22 pie Jersikas Tautas nama Līvānu novadā notiks balle kopā ar grupu “OTTO”.

Plkst.9 Subates tirgus laukumā gaidāms Zāļu tirgus, Višķos būs Līgo festivāls.

Andreja Pumpura skvērā Daugavpilī no plkst.10 līdz plkst.14 pilsētas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti apmeklēt muzikālo jāņuzāļu tirgu.

SAISTĪTIE RAKSTI

Šodien Balvu estrādē plkst.19 notiks koncertprogramma “Īsa pamācība mīlēšanā”, Viļakas estrādē plkst.19 notiks Zāļu dienas tirgus.

Rēzeknes novada Sokolku pagasta klubā no plkst.15 notiks vainagu pīšanas meistardarbnīca “Es noviju vainadziņu pašā Jāņu vakarā”, arī Kaunatā, Gaigalavā, Nagļos, Audriņos notiks ielīgošana.

Rajevs skaidro, vai NATO tiešā kontaktā karos ar Krieviju
“Paldies, Latvija! Tev mani nevajadzēja. Kopš šodienas es Latvijā būšu ciemiņš” – Gobzems atvadās
“Krievi var ierasties jebkurā laikā, nogalināt mūs gultās” Polijas Suvalkos valda satraukums
FOTO. Norvēģija sēro par naktī notikušo traģēdiju un paaugstina terorisma draudu līmeni līdz augstākajam
Kristaps Grasis: Lielākās kļūdas rietumu uzskatos par Putinu
Lasīt citas ziņas
FOTO. Norvēģija sēro par naktī notikušo traģēdiju un paaugstina terorisma draudu līmeni līdz augstākajam
Izejvielu un energoresursu sadārdzināšanās veicina strauju cenu kāpumu arī lauksaimniecībā
Teterovskis: “Vai automašīnu plūsma uz Latvijas ceļiem ir samazinājusies, ja degviela ir dārgāka?”
“Krievi var ierasties jebkurā laikā, nogalināt mūs gultās” Polijas Suvalkos valda satraukums
Mērs: Krievijas karaspēks ir pilnībā okupējis Severodonecku
00:15
Planētas noslēpumi: Vakcinācijas revolūcija plašākā izpratnē
22:34
Varšavā poļi un ukraiņi apvienojas praida parādē
21:43
VIDEO. Klausītājus sajūsmina Mārča Auziņa leģendārā “Auga, auga rūžeņa”
Rajevs skaidro, vai NATO tiešā kontaktā karos ar Krieviju
Jānis Vanks: Pārgurums pie stūres ir pielīdzināms braukšanai reibumā
Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs apzināti “cepinās” saulē karstākajā dienas laikā
Vai pret Covid-19 vakcinētajiem rudenī būs jāvakcinējas atkārtoti? Atbild veselības ministrs
Tāds karstums Latvijā šovasar būs pirmo reizi…
Māris Sprindžuks: “Latvijas valsts ir pirmrindnieki naudas apēšanā. Gadu no gada nauda tiek vienkārši sadalīta”
Latvijas iedzīvotāji pērn ASV akciju tirgū visvairāk pirkuši “Apple” akcijas
7 neparastu un gardu ēdienu receptes, ko pagatavot no Jāņu siera: no zupas līdz pildītām aprikozēm
“Diemžēl cilvēki nav iemācīti, kā pareizi glabāt pārtiku ilgstošam periodam, cenu “augšana” to nemainīs,” atklāj Danusēvičs
Kuri pērn bija lielākie rapšu audzētāji Latvijā?
Vai iecere finansēt aģitāciju tikai latviešu valodā nāks par labu sabiedrības saliedētībai?
Kā noteikt, cik dzīva ir augsne dārzā?
Kristaps Grasis: Lielākās kļūdas rietumu uzskatos par Putinu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs