VIDEO. Pensionāre zirga mugurā dodas izjādē no Anglijas uz Skotiju – šo 7 nedēļu ceļojumu viņa veic katru gadu kopš 1972. gada 10

82 gadus veca pensionāre noslēgusi savu ikgadējo septiņu nedēļu pārgājienu no Anglijas uz Skotijas augstienēm kopā ar savu uzticamo zirgu un suni, vēsta “Daily Mail”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Jau kopš 1972. gada 600 jūdžu garo ceļu Džeina Dočina mēro katru gadu.

Virzoties uz ziemeļiem, sieviete katru dienu pieveic 15–20 jūdzes. Džeinas galamērķis ir Invernesa Skotijas augstienē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad viņa atkal devās ceļā ar savu zirgu Dimantu no mazas saimniecības, kur viņa dzīvo, netālu no Heksemas Nortamberlendā.

“Man patīk kempings un man patīk lauki,” teic viņa. “Jo vairāk dodos ceļā, jo vairāk jauku cilvēku esmu iepazinusi, pie kuriem es gribu atgriezties un satikties vēlreiz.”

Džeina ceļā dodas ar visu nepieciešamo, tostarp telti, pārtiku, dažām citām mantām un savu Džeka Rasela terjeru Dinkiju, kas iesēdināta sedlu somā.

“Viņai patīk tur sēdēt,” saka Džeina, “Viņa ir diezgan laimīga, sēžot tur un vērojot, kā pasaule plūst viņai garām.”

Lai arī kundze ir sasniegusi cienījamu vecumu, viņa nemaz nedomā atmest ar roku savai ikgadējai izjādei. Turklāt viņa piebilst, ka maršrutu atceras no galvas, ne karte, ne kompass viņai nav vajadzīgi. Ja arī kādreiz atgadītos kāda ķibele, gadu gaitā viņa ir iepazinusi daudzus maršruta apkārtnes iedzīvotājus – viņai vienmēr būtu, kam palūgt palīdzību.

Ceļojums ilgst aptuveni septiņas nedēļas atkarībā no laikapstākļiem. Džeina cenšas izvairīties doties ceļā lietainā laikā.

Garā ceļojuma laikā Džeina pārtiek no putras, auzu kūkām un siera, un viņai ir vecs mobilais tālrunis, kura akumulators darbojas sešas nedēļas, lai gan ar signāla uztveršanu reizēm var būt problēmas.

Džeina iepriekš saņēmusi Britu zirgu biedrības balvu par mūža ieguldījumu, kas pēc viņas vārdiem bijis kā pārsteigums.

Reklāma
Reklāma

Lai arī Džeinai nepatīk doties ceļā lietainā laikā – šogad laikapstākļi nelutināja. Taču par spīti tam, viņa kopā ar savu uzticamo zirgu Dimantu un suni Dinkiju veica savu ikgadējo ceļojumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.