VIDEO. “Suns pārnāca mājās ar norautu pakaļkāju” – Antiņciemā nesodīti darbojas malumednieks, kurš iecienījis likt lamatas 55

Antiņciemā kāda vīra hobijs – malumedniecība – jau ilgāku laiku apdraud arī vietējo iedzīvotāju mājas mīluļus, vēsta LTV raidījums “4.studija”.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Kokteilis
TESTS. Karstuma neatņemamais pavadonis… Ko par tevi var pateikt mīļākā saldējuma garša? 1
Lasīt citas ziņas

Trauksmi par malumednieka visatļautību Kaņiera ezera krastā esošajā ciemā ceļ labi audzinātās sunes Lotes saimniece Zanda. Viņas mājas mīluļi dzīvnieku kājķeramajos slazdos nonākuši jau divas reizes. Šādu lamatu izmantošana medībām ir aizliegta ar likumu.

Zanda zina stāstīt par kaimiņiem, kuru suns bija pārnācis mājās ar norautu pakaļkāju, savukārt viņas kaķis pēc vairāku dienu pazušanas atgriezies mājās ar tikai ādā kārājošos daļu kājas, kas nozīmējot, ka kaķene nebija izrāvusies, bet izlaista no lamatām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pateicoties saimnieku rūpēm gan kaķenīte tikusi pie protēzes un turpina laimīgi dzīvot.

Malumednieks ar to savas aktivitātes nav beidzis. Pirms pāris nedēļām lamatās iekritusi arī Zandas sunīte Lote. Tas noticis vien 100 metrus no dzīvojamās mājas. Kā ēsma kalpojusi ļoti stipri jūtama gaļas smaka, kas piesaistījusi dzīvniekus.

Zandas aizdomas, ka kāds mājdzīvniekus no slazdiem atbrīvo, lai slēptu savu nelikumīgo hobiju, apstiprinājušās.

“4.studijas” rīcībā nonācis Zandas filmēts video, kuru viņa uzņēmusi, dodoties no lamatām glābt savu sunīti. Tur priekšā bijis kāds vīrietis, kurš suni tobrīd centies no lamatām atbrīvot. Zanda viņam pašas uzņemtajā video vaicā, vai nav pieticis ar vienu reizi, kad kaķis savainots?

Raidījumam izdevies uzmeklēt vīrieti, kurš redzams minētajā video. Viņš savu vainu lamatu izlikšanā noliedz, esot vien devies palīgā sunim. Viņš esot mednieks ar 15 gadu stāžu, un malumednieki, visticamāk, nākot no Ķemeru puses. Vīrietim pašam esot suņi, viņš tā nedarītu. Tomēr neslēpj arī, ka atbildīgās iestādes viņu jau uzaicinājušas uz pārrunām.

Tikmēr pārējie apkaimes iedzīvotāji esot satraukušies arī par saviem mājdzīvniekiem. Lamatas konfiscētas neesot, tāpēc esot sajūta, ka tā ir kā bumba ar laika degli. Bez tam eksperti demonstrē, ka šādas lamatas var nodarīt kaitējumu arī cilvēkiem.

Valsts policija informējusi, ka par nelikumīgo slazdu izlikšanu ir ierosināts kriminālprocess. Plašāki komentāri gan netiek sniegti. Bet Valsts mežu dienestā ir ierosinātas trīs administratīvo pārkāpumu lietvedības.

Reklāma
Reklāma

VIDEO stāsts šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.