Tatjana Ždanoka
Tatjana Ždanoka
Foto: Zane Bitere/LETA

Ždanoka bijusi viena no retajām, kas nav atbalstījusi EP rezolūciju pret Krievijas agresiju Ukrainā 0

Latviju pārstāvošā Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka (LKS) šodien bija viena no nedaudzajiem deputātiem, kas neatbalstīja EP rezolūciju pret Krievijas agresiju Ukrainā, kurā pieprasītas stingrākas sankcijas pret Krieviju un iezīmēti centieni piešķirt Ukrainai Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu.

“Tādus jautājumus, su…, uzdod!” Policists kukuļa izspiedējs aizmirst izslēgt mikrofonu un aizkadrā pasaka, ko domā par prokuroru 1
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
Amatpersona: Ukrainas triecienā “Vagner” štābam Popasnā nogalināti vairāk nekā 100 krievu algotņu 6
Lasīt citas ziņas

Kā liecina balsošanas protokols, balsojumā par rezolūciju piedalījās kopumā 676 EP deputāti, absolūtam vairākumam jeb 637 deputātiem balsojot “par”. 26 eiroparlamentārieši balsojumā atturējās, savukārt 13 balsoja pret. Viena no tiem EP deputātiem, kas rezolūciju neatbalstīja, bija Ždanoka.

Viņa ir bijusi vienīgā ne vien Latvijas, bet arī Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas deputāte, kas neatbalstīja rezolūciju. Pārējie minētās grupas parlamentārieši, kas piedalījās balsojumā, rezolūciju atbalstīja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī visi pārējie Latviju pārstāvošie EP deputāti neatkarīgi no pārstāvētās grupas atbalstīja dokumentu.

Kā ziņots, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, EP deputāti pieprasa stingrākas sankcijas pret Krieviju un jaunus centienus piešķirt Ukrainai ES kandidātvalsts statusu, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Otrdien pieņemtajā rezolūcijā EP visstingrākajā veidā nosoda Krievijas nelikumīgo iebrukumu Ukrainā un pieprasa, lai Kremlis izbeigtu visas militārās darbības šajā valstī. EP arī nosoda Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko lomu šajā uzbrukumā.

Kā norāda Krastiņš, EP deputāti kategoriski noraida Krievijas retoriku par iespējamu masu iznīcināšanas ieroču izmantošanu, vienlaikus atgādinot Krievijai par tās starptautiskajām saistībām un brīdinot par konflikta kodoleskalācijas briesmām.

Deputāti arī aicina Eiropas Komisiju un ES dalībvalstis sadarbībā ar ANO humānās palīdzības aģentūrām un citām starptautiskajām partnerorganizācijām sniegt Ukrainai turpmāku neatliekamo humāno palīdzību.

Rezolūcijā ES iestādes tiek aicinātas strādāt pie tā, lai piešķirtu Ukrainai ES kandidātvalsts statusu. Jebkurai šādai procedūrai būtu jāatbilst Līguma par Eiropas Savienību 49.pantam, un tās pamatā būtu jābūt nopelniem, kā teikts tekstā. Tikmēr ES būtu jāturpina strādāt pie tā, lai panāktu Ukrainas integrāciju ES vienotajā tirgū saskaņā ar spēkā esošo ES un Ukrainas asociācijas nolīgumu, skaidro preses sekretārs.

Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi vērtē to, ka ES sankcijas pieņemtas tik ātri. Taču viņi arī vēlas plašākus ierobežojošos pasākumus, kuru mērķis ir stratēģiski vājināt Krievijas ekonomiku un rūpniecisko pamatu.

Viņi norāda, ka īpaši svarīgi būtu ierobežot svarīgāko Krievijas eksporta preču, piemēram, naftas un gāzes, importu. Būtu jāaizliedz jauni ES ieguldījumi Krievijā un jauni Krievijas ieguldījumi ES. Visas Krievijas bankas būtu jābloķē no Eiropas finanšu sistēmas, un Krievija būtu jāatslēdz no SWIFT sistēmas.

Virkne sankciju, tostarp atslēgšana no SWIFT, būtu jāpiemēro arī Baltkrievijai, pamatojoties uz tās tiešo atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.

Rezolūcijas tekstā ES valstis tiek arī aicinātas ātrāk nodrošināt Ukrainai aizsardzības ieročus saskaņā ar ANO Statūtu 51.pantu, kas paredz individuālu un kolektīvu pašaizsardzību. Rezolūcija arī atbalsta pastiprinātu ES un Ukrainas sadarbību izlūkošanas jomā saistībā ar notiekošo agresiju.

Parlaments arī atzinīgi vērtē ES apņemšanos aktivizēt Pagaidu aizsardzības direktīvu, lai visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kas bēg no kara, nodrošinātu tūlītēju piekļuvi aizsardzībai. Atbildība par to bēgļu uzņemšanu, kuri ierodas pie ES ārējām robežām, būtu vienlīdzīgi jāsadala starp visām ES valstīm.

Mērķtiecīgas sankcijas pret atsevišķām personām, nekādu “zelta vīzu” bagātajiem Krievijas pilsoņiem

EP deputāti pieprasa ātri pieņemt mērķtiecīgas sankcijas pret atsevišķām personām, kas ir atbildīgas par augsta līmeņa korupciju Krievijā un Baltkrievijā, kā arī pret šo valstu vadībai pietuvinātiem oligarhiem un amatpersonām.

Rezolūcijā norādīts, ka ES dalībvalstīm un sabiedrotajām valstīm, kurās ir ieguldītājiem paredzētas sistēmas uzturēšanās atļaujas iegūšanai, proti, tā dēvētās zelta vīzas, būtu jāpārskata visi šādu uzturēšanās atļauju saņēmēji un jāanulē tās atļaujas, kas piešķirtas Krievijas privātpersonām ar lielu neto aktīvu vērtību un viņu ģimenēm, jo īpaši tām, kuras ir saistītas ar personām un uzņēmumiem, pret ko tiek vērstas sankcijas.

SAISTĪTIE RAKSTI

LETA jau vēstīja, ka ceturtdien, 24.februārī, Krievijas armija iebruka Ukrainā, savukārt, otrdien arī Baltkrievijas armija iegāja Ukrainas teritorijā.

Kā ziņots, Ukraina oficiāli iesniegusi prasību pret Krieviju ANO Starptautiskajā tiesā Hāgā, svētdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Tādus jautājumus, su…, uzdod!” Policists kukuļa izspiedējs aizmirst izslēgt mikrofonu un aizkadrā pasaka, ko domā par prokuroru 1
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
Amatpersona: Ukrainas triecienā “Vagner” štābam Popasnā nogalināti vairāk nekā 100 krievu algotņu 6
“Mēs nevēlamies, ka krievi izbauda mūsu radītās vērtības.” Pakrojas muižas īpašnieki atsakās apkalpot Krievijas tūristus
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes 133
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Pēc Egila Levita iniciatīvas, koalīcijas politiķi piekrīt pārskatīt uzturēšanās atļauju izsniegšanu Latvijā
Uzņēmējiem vairs nebūšot jāapmaksā OIK. Reirs sola nodokļos iekasēto naudu laist atpakaļ iedzīvotājiem
Daļa skolas esot nogaidošas, kamēr citas beztermiņa streikā cīnīsies par pedagogu tiesībām uz cienīgu atalgojumu 4
Jūtami augusi summa, kas mūsu sabiedrībā esot nepieciešama “visu sapņu piepildīšanai”: no 1164 EUR 2000. gadā līdz 3759 EUR – tagad 4
Pēc Egila Levita iniciatīvas, koalīcijas politiķi piekrīt pārskatīt uzturēšanās atļauju izsniegšanu Latvijā
21:10
Tropiskā naktī nebūs viegli izgulēties
21:04
Jūtami augusi summa, kas mūsu sabiedrībā esot nepieciešama “visu sapņu piepildīšanai”: no 1164 EUR 2000. gadā līdz 3759 EUR – tagad 4
20:34
FOTO. Izsmalcināta publika un stāvovācijas: Ikšķiles estrādē izskanējis prestižais Operetes festivāls 6
FOTO. “Mums bija pašiem savs vasaras festivāls Ventspilī!”: “Prāta Vētra” Reņķa dārzā nospēlē krāšņu koncertu
Būvnieki joprojām grēko ar būvdarbu kvalitāti: konstatēti pārkāpumi 30% no visiem apsekotajiem objektiem
“Mēs nevēlamies, ka krievi izbauda mūsu radītās vērtības.” Pakrojas muižas īpašnieki atsakās apkalpot Krievijas tūristus
Ražas novākšanas laikā autobraucējien jārēķinās ar lielāku lielgabarīta tehnikas klātbūtni, kas mēdz kavēt satiksmi
Izskan ideja apsvērt atteikties no skolēnu rudens brīvlaika 19
Tropiskā naktī nebūs viegli izgulēties
Svelme turpināsies. Laika prognoze otrdienai
Basketbols, mūzika, street food — šajā nedēļas nogalē būs XIII Krastu mačs pie Kongresu nama
Hermanis ar dubultotu aktieru sastāvu rēķinoties, ka JRT rekonstruēto ēku varēs sākt ekspluatēt no 2023. gada aprīļa 1
Porziņģis beidzot atklājis savu pozīciju, ka ir pret Krievijas agresiju Ukrainā 12
Kauguru svētkus šogad kuplinās Busulis, Vaikule un “Musiqq”
Latvijai piegādātas pirmās vakcīnas pret pērtiķu bakām. Vai būs jāpotējas visiem? 12
“Tas jāizdara pietiekami cieņpilni un bez lieka šova,” Staķis komentē baumas, ka pieminekli Pārdaugavā sāks demontēt 23. augustā 131
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs