Foto – Shutterstock

Ziemziedes pirms sala vajag apsegt 0

Vai sniegrozes ir jāieziemo? AINA JĒKABPILĪ

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 3
“Gustavo ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrisha tērētas marionetes!” Ainārs Mielavs velta skarbus vārdus radošajiem kolēģiem 2
TV24
“Te gan cilvēks ir fantastisks! Nu ir pamodies no letarģiska miega!” Jaunups sašutis par Levita viedokli jautājumā par LTV priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā
Lasīt citas ziņas

Reto augu kolekcionārs, līgatnietis Pēteris Petrovs, kuram pieder interesanta ziemziežu kolekcija, atzīst, ka šīs ziemcietes ir diezgan kaprīzas, it īpaši sugas, kas nāk no Eiropas dienvidiem (piemēram, Helleborus argutifolius) un kurām saglabājas ziemzaļās lapas – tās mēdz pie mums apsalt, ja uznāk lielāks sals un nav pietiekamas sniega segas. Tomēr augi vēlāk ļoti labi atjaunojas. Mitros laika apstākļos ziemziedes var bojāt sēnīšu ierosinātas slimības. Ja lapojums nesaglabājas glīts visu ziemu, augi lēnāk attīstās un nezied krāšņi, jo nespēj agrā pavasarī uzkrāt spēkus.

Izcili izturīga ir Helleborus tibeticus. Savvaļā tā aug Tibetā ļoti augstu kalnos, 4000–5000 metru augstumā. No citām ziemziedēm atšķiras ar to, ka katru gadu veido jaunas lapas. Zied agri pavasarī, sniegam nokūstot, rozā ziediem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dārznieks pārliecinājies, ka ar nelielu piesegšanu Latvijā var audzēt vairākas ziemziežu sugas, kuras ziemo ar lapām: Helleborus foetidus, Helleborus argutifolius un citas. Protams, izteikts miera periods ziemā augiem patīk daudz labāk, nekā, ja sals mijas ar atkušņiem. Lai ziemziedes neciestu, kolekcionārs iesaka jau rudenī tās viegli piesegt ar skujkoku zariem. Iestājoties kailsalam, augus papildus nosedz ar lapām, kuras nesablīvējas (piemēram, ozollapām). Pavasarī segumu laikus noņem, lai neizsūt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.