×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

12. Saeimas vēlēšanām izveidoti 99 vēlēšanu iecirkņi 42 valstīs

Foto: LETAFoto: LETA

Ārlietu ministrijas un Centrālās vēlēšanu komisijas rīkotajā preses konferencē informē par ārvalstīs atvērtajiem vēlēšanu iecirkņiem, kā arī iepazīstina ar Ārlietu ministrijas izstrādāto interaktīvo karti.

Sadarbojoties Ārlietu ministrijai, Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), ārvalstu latviešu apvienībām un biedrībām, kā arī goda konsulātiem, ārvalstīs ir izveidoti 99 vēlēšanu iecirkņi 42 valstīs. Tas ir lielākais vēlēšanu iecirkņu skaits ārvalstīs, kāds līdz šim bijis, par to žurnālistus pirmdien informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Latvija vēstnieks Apvienotajā Karalistē Andris Teikmanis klāstīja, ka Londonā Latvijas pilsoņi varēs nobalsot jaunajās Latvijas vēstniecības konsulārās nodaļas telpās. Vēstnieks izteica cerību, ka ar jauno telpu labiekārtošanu var sagaidīt raitāku pilsoņu apkalpošanu un cerēt uz lielāku dalību vēlēšanās.

Vēstnieks arī norādīja, ka plašais vēlēšanu iecirkņu skaits Apvienotajā Karalistē (kopā 15) ir veidots, balstoties uz tām apdzīvotajām vietām, kurās ir lielākais Latvijas valstspiederīgo īpatsvars.

ĀM informē, ka no šodienas pieejama mājaslapa “www.kurbalsotarzemes.lv” – ar tās palīdzību ir iespējams ātri un ērti atrast sev tuvāko vēlēšanu iecirkni ārvalstīs. Tas domāts tiem Latvijas balstiesīgajiem pilsoņiem, kas 4. oktobrī atradīsies ārpus Latvijas robežām.

Mājaslapā tiek piedāvāta iespēja noteikt tuvāko vēlēšanu iecirkni, ievadot savu plānoto atrašanās vietu 4. oktobrī, vai arī izvēlēties noteikt lietotāja atrašanās vietu, ļaujot sistēmai automātiski atrast tuvāko vēlēšanu iecirkni.

12. Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 4. oktobrī, 953 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 99 vēlēšanu iecirkņos 42 valstīs. Vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7:00 līdz pulksten 20:00 pēc vietējā laika. Vēlētāji var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Pilns iecirkņu saraksts ar to adresēm atrodams šeit.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+