Mobilā versija
-0.8°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
27. janvāris, 2016
Drukāt

13 interesanti fakti par Mocartu komponista 260. dzimšanas dienā

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

27. janvārī aprit 270 gadu kopš austriešu komponista Volfganga Amadeja Mocarta dzimšanas (27.01.1756-5.12.1791). Lūk, daži slaveni un daži mazāk zināmi fakti.

Mocartu kristīja par Johanu Hrizostomu Volfgangu Teofilu Mocartu; viņš izmantoja tikai divus pēdējos vārdus, turklāt latinizējot otro. Gan Amadejs, gan Teofils nozīmē “dieva mīlestība”.

Mocarta kontā ir vairāk nekā 600 pabeigti skaņdarbi – aptuveni 17 ik gadus kopš piecu gadu vecuma…

Muzikālais talants Mocartu ģimenē bija iedzimts. Ne tikai tēvs Leopolds, arī Mocarta māsa Nannerle (Anna) bija talantīga pianiste, savukārt pats Mocarts bez komponista un pianista dotībām lieliski pārvaldīja arī vijoļspēli un ērģeļspēli, turklāt bija izcils diriģents.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+