Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
13. septembris, 2012
Drukāt

1502. gada 13. septembrī

13sept_pletenbergs_24

Pirms 510 gadiem, 1502. gada 13. septembrī, pie Smoļinas ezera Pleskavas tuvumā notika kauja starp Livonijas ordeņa un Maskavas cara Ivana III vojevodas Daņila Šeina pulkiem.

 

Smoļinas kauja padarīja leģendāri slavenu ordeņa mestru Valteru fon Pletenbergu, jo livoniešu uzvara uz vairāk nekā 50 gadiem, līdz pat Livonijas karam, nodrošināja mūsdienu Latvijas un Igaunijas teritorijā mieru no maskaviešu sirojumiem. Livonijas zemes pārstāvju sapulce landtāgs nolēma katru gadu 13. septembri svinēt un atgādināt. Savukārt fon Pletenbergs vācbaltu aprindās ieguva tādu kā kulta figūras statusu – ne velti vācu okupācijas gados Elizabetes iela tika nosaukta par Valtera fon Pletenberga gatvi. Jāpiebilst, ka Smoļinas kaujā cīnījās arī kuršu ķoniņu vieglā kavalērija un latviešu un igauņu zemessargi.

 

Pievienot komentāru

Seši cilvēki Londonā cietuši no uzbrukuma ar skābi (1)Londonas austrumos sestdienas vakarā tika ievainoti seši cilvēki, kad vīriešu grupa lielveikalā izsmidzināja uz viņiem skābi, paziņoja Londonas policija.
Draugiem Facebook Twitter Google+