Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
13. septembris, 2012
Drukāt

1502. gada 13. septembrī

13sept_pletenbergs_24

Pirms 510 gadiem, 1502. gada 13. septembrī, pie Smoļinas ezera Pleskavas tuvumā notika kauja starp Livonijas ordeņa un Maskavas cara Ivana III vojevodas Daņila Šeina pulkiem.

 

Smoļinas kauja padarīja leģendāri slavenu ordeņa mestru Valteru fon Pletenbergu, jo livoniešu uzvara uz vairāk nekā 50 gadiem, līdz pat Livonijas karam, nodrošināja mūsdienu Latvijas un Igaunijas teritorijā mieru no maskaviešu sirojumiem. Livonijas zemes pārstāvju sapulce landtāgs nolēma katru gadu 13. septembri svinēt un atgādināt. Savukārt fon Pletenbergs vācbaltu aprindās ieguva tādu kā kulta figūras statusu – ne velti vācu okupācijas gados Elizabetes iela tika nosaukta par Valtera fon Pletenberga gatvi. Jāpiebilst, ka Smoļinas kaujā cīnījās arī kuršu ķoniņu vieglā kavalērija un latviešu un igauņu zemessargi.

 

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+