Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
24. februāris, 2012
Drukāt

1582. gada 24. februārī

24feb_pavests_2

Pirms 440 gadiem, 1582. gada 24. februārī, Romas pāvests Gregors XIII parakstīja bullu ”Inter gravissimas”, kas pasludināja kalendāra reformu jeb mūsdienās lietotā tā sauktā gregoriāņu kalendāra ieviešanu nepilnīgā juliāņu kalendāra vietā.

 

Reforma bija nepieciešama, lai atjaunotu Lieldienu svinēšanu tās sākotnējā datumā, kas atbilda Saules pavasara ekvinokcijai, un novērstu tālāku šīs dienas kalendāro nobīdi vasaras virzienā. Reformas brīdī nobīde jau sasniedza 10 dienas. Saskaņā ar pāvesta rīkojumu, lai labotu kļūdu, 1582. gada 4. oktobrim uzreiz vajadzēja sekot 15. oktobrim. Kalendāra reforma tomēr radīja iebildes un nemierus zemēs un pilsētās, kur valdīja protestantisms, jo daudzi to uzskatīja par katoliciskās baznīcas patvaļu un mēģinājumu palielināt savu varu.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+