Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
31. oktobris, 2014
Drukāt

1864. gada 31. oktobrī

31okt_Grinups_2

Pirms  150 gadiem, 1864. gada 31. oktobrī, Lindes (Bērzgales) pagasta saimnieka ģimenē piedzima vēlāk par ”Latvijas bišu tēvu” dēvētais Pauls Grīnups. Ar viņa vārdu saistās Latvijas biškopju organizēšanās, jo Grīnups 1920. gadā nodibināja Latvijas Biškopības centrālbiedrību (LBCB) – valsts biškopjus vienojošu organizāciju. Pirms tam latviešu biškopji bija pulcējušies tikai atsevišķu pagastu biedrībās, pirmā no kurām bija 1889. gadā dibināta Lestenes–Irlavas biškopju biedrība. Grīnups pētīja bišu sugas, kopš 1920. gada izdeva žurnālu “Latvijas Biškopis”, bijis Vecbebru biškopības un dārzkopības skolas izveidotājs un pirmais vadītājs. Uz šīs mācību iestādes bāzes mūsdienās pastāv Vecbebru Profesionālā vidusskola. ”Bites un dravniecība bija viņa dzīves piepildījums. Par bišu dzīvi viņš jūsmoja pats, par to viņš prata iejūsmot arī citus,” Grīnupam 1940. gadā mūžībā aizejot, rakstīja ”Dārzkopības un Biškopības Žurnāls”.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (18)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (7)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+