Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
11. marts, 2016
Drukāt

1886. gada 11. martā

11marts_Smiglijs_2

Pirms 130 gadiem, 1886. gada 11. martā, Berežanos, toreiz Austroungārijas, tagad Ukrainas teritorijā, virsnieka ģimenē piedzima nākamais Polijas politiķis, augsta ranga armijas virsnieks un maršals Edvards Ridzs-Smiglijs.

Edvardam Ridzam, ar pavārdu “Śmigły” jeb “Ātrais”, bija lieli nopelni Polijas valsts atjaunošanā un tās izcīnīšanā 1918. – 1920. gadā, taču viņš pieminams arī Latvijas sakarā, jo 1920. gada janvārī Latgales atbrīvošanas kaujās Ridzs-Smiglijs vadīja Latvijas un Polijas armiju operatīvās grupas apvienoto pavēlniecību cīņai pret lieliniekiem. Viņa štābs atradās Kalkūnes muižā. Operācijas “Ziema” gaitā lieliniekus padzina no Daugavpils, Rēzeknes un 1. februārī pie Zilupes tika sasniegta Latvijas etnogrāfiskā robeža. Par Latgales atbrīvošanu Ridzs-Smiglijs 1921. gadā saņēma Lāčplēša Kara ordeni. Tāpēc viņa vārds iekalts arī šī ordeņa kavalieriem veltītajā piemiņas telpā Brāļu kapos.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studentiVācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+