Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
8. maijs, 2015
Drukāt

1915. gada 8. maijā

8maijs_Liepaja_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 8. maijā, vācu rokās krita Liepāja – pirmā lielākā pilsēta, ko vācieši Pirmā pasaules kara laikā ieņēma Latvijas teritorijā.

Likteņa ironijas dēļ, kā zināms, arī 30 gadus vēlāk šī diena kļuva iezīmīga Kurzemes un Liepājas liktenim, jo 1945. gada 8. maijā Ezerē sarkanās armijas priekšā kapitulēja vācu karaspēka grupa “Kurzeme”, tostarp 9000 latviešu leģionāru. Daļa no viņiem uzsāka partizānu gaitas. 1915. gadā gan nekas tāds nenotika. Liepāja tika ieņemta ar minimālu Krievijas armijas pretestību. 1600 krievu karavīru un jūrnieku padevās gūstā. Vācieši, Liepāju ieņemot, zaudēja tikai 23 vīrus. Vācu guvums bija ne vien lieliskā kara osta, bet arī lieli jēlmateriālu krājumi, tajā skaitā cinks. Liepājā tāpat atradās viena no lielākajām dzeloņstiep­ļu rūpnīcām Krievijā, kas nu pārgāja vācu rokās. Tikai pēc šīs ostas pilsētas krišanas Krievijas armijas virspavēlniecība sāka saprast, ka stāvoklis ir ļoti nopietns un apdraudēta arī Jelgava un Rīga.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+