Mobilā versija
+1.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
9. februāris, 2012
Drukāt

1942. gada 9. februāris

9feb_albats_2

Pirms 70 gadiem izsūtījumā Kirovas apgabala Vjatlagā nomira viens no pirmskara Latvijas ārlietu resora veidotājiem, diplomāts, literāts, publicists un LU profesors Hermanis Albats.

 

Viņš bija pirmais Latvijas sūtnis Vatikānā, un pēc ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meier­ovica traģiskās bojāejas 1925. gadā Ārlietu ministrijas faktiskā vadība kādu laiku atradās viņa rokās.

Albatu kopā ar ģimeni staļiniskā okupācijas vara apcietināja un deportēja 1941. gada 14. jūnijā. Bijušajam diplomātam tika izvirzītas absurdas apsūdzības, ka viņš, ieņemot augstus amatus buržuāziskās Latvijas valdībā, slēdzis līgumus ar ārvalstīm, piedalījies starptautiskās konferencēs un tātad stiprinājis valsts ”fašistisko orientāciju un cīņu pret revolucionāro kustību”. Formālā tiesa Albatam piesprieda brīvības atņemšanu uz 10 gadiem un tiesību atņemšanu uz pieciem gadiem, taču dzīves un darba apstākļi Vjatlaga cietumos un nometnēs jau principā izslēdza iespēju nodzīvot tik ilgi.

 

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+