Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
16. jūnijs, 2015
Drukāt

1955. gada 16. jūnija

16jun_Kukuruza_POL

Pirms 60 gadiem, 1955. gada 16. jūnija vakarā, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas PSR lauksaimniecības darbinieku apspriedes pēdējā dienā Uzvaras parkā Pārdaugavā uz mītiņu bija pulcināti ap 200 tūkstoši rīdzinieku.

Galvenā bija PSRS kompartijas vadītāja Ņikitas Hruščova uzstāšanās. Hruščova ierašanās mērķis bija pamudināt Baltijas republikas ražot vēl vairāk pārtikas pārējās PSRS vajadzībām, kā arī pievērst baltiešus kukurūzai. Pirms tam, uzstājoties VEF Kultūras pilī, Hruščovs sūdzējās, ka “daži vietējie vadītāji nesaprot, cik liela nozīme ir kukurūzai”. “Kukurūza ir lieliska kultūra. Kukurūzai jātic tā, kā tic āboliņam. Tomēr vecie paradumi jāsalauž nevis ar administrēšanu, bet gan ar pārliecināšanu.” Valsts vadītājs teicās saprotam, ka Baltijas republikas vēl ir jaunas, tāpēc neesot viegli viensētnieku pārvērst par kolhoznieku, “kas izprot, sabiedrības, kolektīvās intereses”.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+