Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
16. jūnijs, 2015
Drukāt

1955. gada 16. jūnija

16jun_Kukuruza_POL

Pirms 60 gadiem, 1955. gada 16. jūnija vakarā, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas PSR lauksaimniecības darbinieku apspriedes pēdējā dienā Uzvaras parkā Pārdaugavā uz mītiņu bija pulcināti ap 200 tūkstoši rīdzinieku.

Galvenā bija PSRS kompartijas vadītāja Ņikitas Hruščova uzstāšanās. Hruščova ierašanās mērķis bija pamudināt Baltijas republikas ražot vēl vairāk pārtikas pārējās PSRS vajadzībām, kā arī pievērst baltiešus kukurūzai. Pirms tam, uzstājoties VEF Kultūras pilī, Hruščovs sūdzējās, ka “daži vietējie vadītāji nesaprot, cik liela nozīme ir kukurūzai”. “Kukurūza ir lieliska kultūra. Kukurūzai jātic tā, kā tic āboliņam. Tomēr vecie paradumi jāsalauž nevis ar administrēšanu, bet gan ar pārliecināšanu.” Valsts vadītājs teicās saprotam, ka Baltijas republikas vēl ir jaunas, tāpēc neesot viegli viensētnieku pārvērst par kolhoznieku, “kas izprot, sabiedrības, kolektīvās intereses”.

Pievienot komentāru

Rietumu sabiedrībās populisma sezona, notikušo Itālijā komentē eksperts (1)Pašlaik nevajadzētu pārspīlēt ar prognozēm par Itālijā notikušā referenduma sekām, jo Rietumu sabiedrības ir nonākušas “salīdzinoši lielā populisma sezonā”.
Pārsteigums! Taksometrā atrod "Kinder Surprise" olu ar narkotikāmRīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki taksometrā pie taksista un trim pasažieriem atradusi "Kinder Surprise" olu ar narkotikām.
Draugiem Facebook Twitter Google+