Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
21. janvāris, 2015
Drukāt

Diena vēsturē – 21.01.1955. Sāk darboties Rīgas TEC Čiekurkalnā

21janv_TEC_2

Pirms 60 gadiem, 1955. gada 21. janvārī, Čiekurkalnā elektroenerģiju sāk ražot jaunbūvētās Rīgas TEC pirmā tvaika turbīna.

Tajā pašā gadā pabeidza arī otro agregātu, bet 1957. – trešo. Elektrostacijas būve bija aizsākta 1952. gadā.

Arhitektoniskā ziņā spēkstacija ir tipisks tā laika padomju industriālās būvniecības paraugs, taču ar “latvisku piesitienu” stilizētu ornamentu veidā. Tā bija un joprojām ir viens no galvenajiem elementiem centralizētajā pilsētas siltumapgādē.

Sākumā kā kurināmo paredzēja izmantot kūdru, taču vēlāk ekonomisku apsvērumu dēļ no tās atteicās un pārgāja uz mazutu un dabasgāzi. Par ūdens avotu stacijai kalpoja Ķīš­ezers. Kamēr nebija uzbūvēta Pļaviņu HES, Rīgas TEC skaitījās lielākā elektrostacija Latvijā ar elektrisko jaudu 129,5 MW un siltuma ražošanas jaudu 616 MW. Pēc 2001. – 2005. gada modernizācijas TEC ir darbināma kā ar dabasgāzi, tā dīzeļdegvielu.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+