Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
4. novembris, 2016
Drukāt

1956. gada 4. novembrī

4nov_Budapesta_2

Pirms 60 gadiem, 1956. gada  4. novembrī, PSRS armija ar tanku atbalstu plkst. 3 rītā sāka triecienuzbrukumu Budapeštai, kuru kontrolēja reformistiski noskaņotajam premjeram Imrem Naģam lojālie antikomunistiskie kaujinieki – ap 15 tūkstošiem vīru.

Cīņā pret Ungārijas revolūciju raidīja ap 60 tūkstošu vīru lielu padomju armijas grupējumu. Ungārijas armijas vienības uzbrucējiem izrādīja sporādisku un nekoordinētu pretestību, jo armijas pavēlniecība bija arestēta, bet vairums karaspēka daļu bloķētas vai atbruņotas. Kaujās pilsētas ielās uzbrucēji izmantoja kā tankus, tā artilēriju. Industriālajos rajonos, kur pretošanās bija sevišķi sīva, pat aviāciju. Padomju karaspēks īpaši nepūlējās nodalīt militāros mērķus no civilajiem. Cīņas Budapeštā atsevišķos kvartālos turpinājās līdz 11. novembrim. To rezultāts bija ap 2500 kritušie, neskaitot civiliedzīvotājus, 20 tūkstoši ievainoto ungāru pusē un vairāk nekā 700 kritušo padomju pusē.

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar TrampuLielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+