×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijas pārstāvis varēs piedalīties nākamo EKG pretendentu atlasē

Umeo EKG logo

Šogad līdz ar Rīgu Eiropas KUlturas galvaspilsētas godu dala Zviedrijas pilsēta Umeo.

Latvija līdz ar Somiju un Vāciju izlozes kārtībā ieguvusi tiesības izvēlēties vienu pārstāvi Eiropas kultūras galvaspilsētas ekspertu panelim, kas izvērtēs pretendentus no 2015. līdz 2018. gadam, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas prezidentūras ES Padomē komunikācijas speciāliste Sintija Lase.

Kultūras ministrija aicina potenciālos ekspertus pieteikties Eiropas Komisijas atklātajā konkursā, lai gūtu iespēju tik izvirzītiem šim amatam. Eiropas neatkarīgo ekspertu panelis veic Eiropas kultūras galvaspilsētu atlasi, izvērtējot kandidātpilsētu spēju nodrošinātu augstas kvalitātes kultūras un mākslas saturu, kā arī vietējo iedzīvotāju līdzdalību, pasākumu potenciālo ietekmi uz ilgtermiņa kultūrpolitikas attīstības stratēģiju un Eiropas dimensiju.

Tā kā arī Latvija varēs izvēlēties vienu kandidātu no Eiropas Komisijas piedāvātās ekspertu kopas, kultūras eksperti tiek aicināti izmantot iespēju un pieteikt savu kandidatūru, tiešsaistē aizpildot pieteikuma formu un pievienojot savu CV, kā arī motivācijas vēstuli. Pieteikuma forma atrodama šeit: http://ec.europa.eu/eusurvey/runner/pool-of-experts

Ekspertam ir jābūt vismaz astoņu gadu pieredzei kultūras nozarē, kā arī pilsētu kultūras attīstībā. Tāpat nepieciešama vismaz piecu gadu pieredze, organizējot Eiropas kultūras galvaspilsētas vai citus līdzīga mēroga starptautiskus kultūras pasākumus.

Eiropas kultūras galvaspilsētu iniciatīva aizsākās 1985. gadā ar mērķi popularizēt Eiropas kultūru daudzveidību. Tituls uz gadu tiek vienlaicīgi piešķirts divām Eiropas pilsētām, ievērojot ģeogrāfisko līdzsvaru pēc iepriekš Eiropas Komisijā akceptētas hronoloģiskas valstu kārtības. Eiropas kultūras galvaspilsētu “tituli” sadalīti līdz pat 2018. gadam, bet par nākamajām kandidātpilsētām lems jaunizveidotais ekspertu panelis, kurā tiks iekļauts arī viens Latvijas izvirzīts kultūras eksperts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+