×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. augusts, 2016
Drukāt

Čerņeckis pārsūdzējis lēmumu atstāt bez izskatīšanas viņa pieteikumu par rotācijas rīkojumu

Foto: LETAFoto: LETA

Kaspars Čerņeckis.

Administratīvā apgabaltiesa 30.augustā skatīs bijušā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieka noziedzības apkarošanas jomā Kaspara Čerņecka sūdzību par lēmumu atstāt bez izskatīšanas lūgumu apturēt rīkojuma par rotāciju uz citu amatu darbību un pieteikumu kopumā.

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, blakus sūdzība tiks vērtēta rakstveida procesā.

Jau ziņots, ka jūlijā Administratīvā rajona tiesa atstājusi bez izskatīšanas Čerņecka pieteikumu. Lai gan Administratīvā rajona tiesa pieņēma Čerņecka pieteikumu, tomēr, izskatot lūgumu par minētā rīkojuma darbības apturēšanu, secināja, ka pieteicējam vispirms ar apstrīdēšanas iesniegumu bija jāvēršas Finanšu ministrijā un tikai pēc tam, kad noslēdzies apstrīdēšanas process iestādē, būtu tiesības iesniegt pieteikumu tiesā, pārsūdzot Finanšu ministrijas pieņemto lēmumu.

Līdz ar to tiesa secināja, ka Čerņecka pieteikums atstājams bez izskatīšanas. Tā kā pieteicēja lūgums par minētā VID ģenerāldirektores rīkojuma darbības apturēšanu saistīts ar pamatprasījumu lietā, proti, šī rīkojuma atcelšanu, tad atstājams bez izskatīšanas arī lūgums par šī rīkojuma darbības apturēšanu, proti, pagaidu aizsardzības piemērošanu lietā.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija, savā pieteikumā tiesai Čerņeckis esot norādījis, ka ir pārcelts bez paša piekrišanas, viņa ienākumi sarukuši par teju 160 eiro mēnesī, kā arī esot sagrauta viņa reputācija, jo rotācija publiski tiek saistīta ar vēlmi atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pauda, ka Čerņeckis nav ticis galā ar pienākumiem, bet tagad pretojas izmaiņām. “Tas, ka viņš nav piekritis rotācijai uz ārpusi, ir pretdarbība. Tas, ka viņam nav iespējams strādāt kā vietniekam un dot norādījumus Muitas policijas un Finanšu policijas vadībai, skaidrs, ka viņš ar to nav apmierināts un gatavs tiesvedībai, to var uzskatīt par pretdarbību,” norādīja ministre.

Čerņeckis maija nogalē tika pārcelts amatā par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru.

VID ģenerāldirektore, kura pati jau atkāpusies no amata, neizslēdza iespēju, ka Čerņeckis bauda politisko atbalstu, ja reiz tik kardināli mainīts lēmums par viņa nākotni. Pēc Ināras Pētersones teiktā, Čerņecka turpmākā darbība VID būs atkarīga no finanšu ministra un nākamā VID vadītāja.

Kopumā dažādas rotācijas skar 39 VID darbiniekus, tajā skaitā 22 dažāda līmeņa vadītājus.

Tie VID darbinieki, kuri pakļauti rotācijai, saskaņā ar Valsts civildienesta likumu nevar paust savu piekrišanu vai nepiekrišanu rotācijai, darbiniekiem ir tikai tiesības izteikt savu viedokli, kurš var tikt un var netikt ņemts vērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+