Latvijā
Politika

100 jaunās Saeimas deputātiem apstiprina pilnvaras (papildināts)1

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

12. Saeimas parlamentārieši otrdien apstiprināja visu 100 deputātu pilnvaras.

Deputāta pilnvaras sākotnēji nebija apstiprinātas Jurim Viļumam (LRA), jo viņš atteicās svinīgo solījumu nodot latviešu literārajā valodā, tā vietā viņš runāja latgaliešu valodā. Viņš norādīja, ka svinīgo solījumu atkārtos tad, kad būs ievēlēta jaunās Saeimas priekšsēdētāja.

Taču pagaidu Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija vēlāk nolēma, ka Viļuma 12.Saeimas pirmās sēdes laikā nodotais zvērests ir uzskatāms par korektu. Saeima pēc komisijas lēmuma balsoja par Viļuma deputāta mandāta apstiprināšanu.

Vēlēšanās oktobrī partija “Saskaņa” ieguva 23% balsu, “Vienotība” – 21,87%, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – 19,53%, Nacionālā apvienība (NA) – 16,61% balsu, “No sirds Latvijai” – 6,85% bet Latvijas Reģionu apvienība (LRA) – 6,66% balsu.

Līdz ar to “Saskaņa” jaunajā parlamentā ieguvusi 24 deputātu vietas, “Vienotība” – 23, ZZS – 21, NA – 17, LRA – astoņas, bet “No sirds Latvijai” – septiņas.

No “Saskaņas” darbu Saeimā turpinās 11.Saeimas deputāti Jānis Urbanovičs, Andrejs Klementjevs, Boriss Cilevičs, Sergejs Mirskis, Ivans Klementjevs, Artūrs Rubiks, Sergejs Potapkins, Igors Pimenovs, Ņikita Ņikiforovs, Mihails Zemļinskis, Sergejs Dolgopolovs, Jānis Ādamsons, Ivars Zariņš, Andrejs Elksniņš, Ivans Ribakovs, Jānis Tutins, Vladimirs Nikonovs, Marjana Ivanova-Jevsejeva, Raimonds Rubiks, Valērijs Agešins, Vitālijs Orlovs, kā arī Jūlija Stepaņenko, Zenta Tretjaka un “Zolitūde 21.11.” pārstāve Regīna Ločmele-Luņova,

No “Vienotības” Saeimā ievēlēti ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, 11.Saeimas deputāti Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Aleksejs Loskutovs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, deputātes Ilze Viņķele un Lolita Čigāne, premjere Laimdota Straujuma, deputāts Ainars Latkovskis, Valmieras mērs Inesis Boķis, deputāts Jānis Upenieks, bijušais eiroparlamentārietis Kārlis Šadurskis, deputāti Vilnis Ķirsis, Romualds Ražuks, esošās Saeimas deputāts Dzintars Zaķis, Aldis Adamovičs, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, līdzšinējie deputāti Inese Lībiņa-Egnere, Jānis Junkurs, premjeres padomnieks Ints Dālderis, līdzšinējie deputāti Atis Lejiņš un Jānis Reirs, kā arī Juris Šulcs.

ZZS pārstāvēs Guntis Belēvičs, deputāti Kārlis Seržants un Māris Kučinskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, esošās Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka, Armands Krauze, Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš, Artis Rasmanis un Ainārs Mežulis, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, deputāti Jānis Klaužs un Rihards Eigims, turpinās strādāt Dana Reizniece-Ozola un Aija Barča, prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze, Jānis Vucāns un Valdis Skujiņš, viens no partijas līderiem Augusts Brigmanis, bijušais svarcēlājs Raimonds Bergmanis, labklājības ministrs Uldis Augulis un 11.Saeimas deputāts Andris Bērziņš.

No NA parlamentā iekļuvusi kultūras ministre Dace Melbārde, līdzšinējie deputāti Einārs Cilinskis, Dzintars Rasnačs, Ilmārs Latkovskis un Inguna Rībena, apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars un Saeimas deputāti Jānis Dombrava un Ināra Mūrniece, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, kā arī Kārlis Krēsliņš un Rihards Kols, Inese Laizāne, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš un jau esošās Saeimas deputāte Janīna Kursīte-Pakule, Edvīns Šņore, līdzšinējie deputāti Imants Parādnieks un Andris Buiķis.

LRA pārstāvēs Artuss Kaimiņš, bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības vadītāja vietnieks Mārtiņš Šics, 11.Saeimas deputāte Inga Bite, partijas līderis Mārtiņš Bondars un Jānis Ruks, deputāts Juris Viļums, Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga un Dainis Liepiņš.

“No sirds Latvijai” pārstāvēs tās līdere Inguna Sudraba un Romāns Mežeckis, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, diriģents Arvīds Platpers, Aivars Meija, Silvija Šimfa un Ringolds Balodis.

Saistītie raksti

Koalīcijas partijas vienojušās, ka Saeimas spīkeres amatu 12.Saeimā ieņems Ināra Mūrniece (NA), par priekšsēdētājas biedru, visticamāk, kļūst Gundars Daudze. Saeimas prezidijā darbu turpināt varētu “Vienotības” pārstāve Inese Lībiņa-Egnere un “Saskaņas” deputāts Andrejs Klementjevs, tomēr prezidijā amatu varētu ieņemt arī “No sirds Latvijai” pārstāvis Gunārs Kūtris.

LA.lv